Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Systemy operacyjne Android i iOS w samochodach Audi

5 lipca 2014
Bez kategorii, Audi Nowości
Systemy operacyjne Android i iOS w samochodach Audi

„Nasi klienci chcą zawsze być na czasie i także w samochodzie korzystać z usług dostępnych na smartfonie” – mówi prof. dr Ulrich Hackenberg, członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego. „W tym zakresie ściśle współpracujemy ze światowymi liderami tej branży, firmami Google i Apple. W przyszłości, kierowcy i pasażerowie będą mogli korzystać z funkcji dostępnych w smartfonach za pośrednictwem systemów operacyjnych samochodu.

Przyjazność dla użytkowników i tylko nieznaczne odciąganie uwagi kierowcy od drogi, to najważniejsze czynniki, które badamy w procesie integracji. Ponadto ogromną uwagę przykładamy do bezpieczeństwa danych. Oddzielamy funkcje związane
z pracą samochodu od danych infotainment, w ten sposób zabezpieczając je przed dostępem niepowołanych osób. Klient musi wyraźnie się zgodzić na przekazywanie danych generowanych w pojeździe.” – kontynuuje prof. Hackenberg.

Audi, jedyny producent motoryzacyjny segmentu premium, jest członkiem-założycielem Google Open Automotive Alliance (OAA). Współpraca w ramach tego projektu jest prowadzona od początku 2014 roku i ma na celu zintegrowanie z samochodem systemu Android i jego aplikacji pod wspólnym szyldem „Android Auto”. Pierwsze rezultaty prac to dostępna już w samochodach Audi usługa nawigacji za pomocą map Google oraz serwis streamingowy Google Play Music.

Rozpoczęły się także intensywne rozmowy z firmą Apple związane z integracją platformy CarPlay. Prowadzi je laboratorium rozwojowe Audi w Dolinie Krzemowej.

Ścisła kooperacja z potentatami branży umożliwi koncernowi z Ingolstadt optymalną integrację tych dwóch najbardziej rozpowszechnionych na świecie systemów operacyjnych z Audi MMI. W efekcie klienci sami będą mogli wybrać z którego systemu chcą korzystać w swoim pojeździe.

Leave A Comment