71 Rajd Polski – Feel the grave

21 maja 2014
Bez kategorii, Motorsport Nowości

Ponad 3000 ludzi, 50 Tirów, 100 hektarów terenów, 200 ton sprzętu, 400 funkcjonariuszy, 150 km taśm oraz 200 znaków drogowych. Czyżby powtórka z Euro 2012? Blisko, bowiem to również będą mistrzostwa, z tym że samochodowe, czyli o wiele ciekawsze! Już za nieco ponad miesiąc rozpoczyna się 71 edycja Rajdu Polski, będącego siódmą runda Rajdowych Mistrzostw Świata (FIA World Rally Championships)!


Już od 26 do 29 Czerwca 2014 roku, na ziemi Polskiej i Litewskiej odbędzie się 71 Rajd Polski. Po raz pierwszy rajd ten będzie rozegrany na terenie dwóch państw, co tylko przysporzy jeszcze więcej atrakcji. 24 odcinki specjalne, 360 km tras pokonywanych zarówno w dzień jak i w nocy, oraz specjalne widowsko na arenie w Mikołajkach, tak w skrócie można opisać zbliżający się rajd. Czymże byłoby widowisko bez wielkich aktorów, takich jak ubiegłoroczny Mistrz Świata Sebastian Ogier, Jari-Matti Latvala, Kris Meeke, Mads Ostberg, Thierry Neuville oraz Robert Kubica. Zwłaszcza ten ostatni będzie miał nie lada trudne zadanie, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony przed własną publicznością i na własnym terenie.

Poniżej szczegółowy Harmonogram LOTOS 71. Rajdu Polski:


Z okazji zbliżającej się wielkimi krokami imprezy, na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się konferencja prasowa dotycząca tego wydarzenia. Poza organizatorami, mogliśmy porozmawiać z kierowcami oraz z burmistrzem Mikołajek na temat przygotowań do rajdu. Oczywiście, zanim zdążyliśmy zadać najważniejsze pytanie dotyczące pogody, która nieco popsuła szyki w ubiegłym roku, wtrąciła się znana wszystkim pogodynka Dorota Gardias (prowadząca razem z Andrzejem Borowczykiem konferencję), zapewniając, że ona pogodę załatwi. Wszyscy odetchnęli z ulgą, a najbardziej burmistrz Mikołajek, Piotr Jakubowski, który zapewnia, że wszystko jest już przygotowane do największej motoryzacyjnej imprezy w tej części Europy.

Nie lada gratką dla kibiców będzie masa atrakcji oraz aż czterokrotny przejazd przez widowiskowy tor zbudowany na Mikołajki Arenie. Wszyscy fani sportów motorowych będą mogli oglądać show z kilkudziesięciu miejsc widokowych, wśród których będą tak zwane „super punkty widokowe” gdzie oprócz trasy na telebimach będzie można podziwiać zmagania w padokach czy słuchać radia WRC. W tym roku organizator spodziewa się jest rekordowej ilości kibiców, dlatego zadbał aż o 8000 miejsc siedzących na trybunach oraz masę atrakcji. Bilety zaczynają się już od 35 zł w Polsce oraz 40 LT na Litwie, jednak proszę nie czekać ze zakupem, bowiem już sprzedano ponad 1/3 puli!

Nam nie pozostaje nic innego jak z niecierpliwością czekać na początek imprezy oraz trzymać kciuki za Roberta Kubicę! Widzimy się 26 czerwca na rynku w Mikołajkach!

Szczegółowe informacje na temat LOTOS 71 Rajdu Polski znajdą państwo na: http://www.rajdpolski.pl/

Bartłomiej Urban

Leave A Comment