Chevrolet Colorado 2015

24 marca 2014
Bez kategorii, Chevrolet Nowości

Rzadko piszemy o amerykańskiej motoryzacji, ale jeśli już to są to przeważnie ogromne SUVy i pickupy. Dziś dla odmiany kolejny przedstawiciel tej gamy, wielki Chevrolet Colorado.


Prezentacja modelu odbyła się kilka tygodni temu na targach motoryzacyjnych w Los Angeles. Budziła wielkie zainteresowanie ze względu na bardzo duży popyt pickupów w USA. Potencjalni klienci nie będą zawiedzeni. Colorado, jak przystało na potężny samochód, wygląda muskularnie ale i idąc za ostatnią modą bardzo nowocześnie. Nie mogło oczywiście zabraknąć masywnego grilla z olbrzymim logo producenta, to już tradycja. Samochód będzie dostępny w kilku wariantach kabinowych, od dwumiejscowej szoferki po wariant 5-cio osobowy. Auto będzie mogło uciągnąć ponad 3 tony towaru.

Na początku do wyboru będą dwa silniki benzynowe o pojemnościach kolejno 2.5 oraz 3.6 litry. Pierwszy 4-cylindorwy motor będzie się legitymował mocą 193 KM oraz 249 NM, a większy V6 będzie generował 302 KM i 366 Nm. W przyszłości do gamy silnikowej dołączy 2.8-litrowy turbo diesel Duratec. Samochód będzie można kupić zarówno z napędem na obie osie jak i z napędem tylko na tył.

Bartłomiej Urban

Leave A Comment