BMW serii 2 Active Tourer

17 marca 2014
Bez kategorii, BMW Nowości

BMW od dłuższego czasu zapowiadało o wprowadzeniu nowego modelu, aby wreszcie na targach w Genewie zaprezentować jego produkcyjną formę.


BMW idąc śladami Mercedesa, który kilka lat temu z powodzeniem zaryzykował wprowadzając klasę B na salony, również chce mieć swojego przedstawiciela wśród pojazdów będących połączeniem MPV i hatchbacka. To pierwsze tego typu BMW na świecie o bryle, która nie ma prawa kojarzyć się z niemiecką marką. Cóż, nam też pierwsze co przyszło do głowy to Kia Carens… Niemniej jednak, każdy fan marki dostrzeże cechy wspólne z pozostałymi modelami, takie jak przedni grill czy reflektory. Wszystko jest po prostu trochę inaczej poukładane i porozciągane. Samochód mierzy 4322 mm długości, 1800 mm szerokości oraz 1555 mm wysokości. Rozstaw osi to 2670 mm, a pojemność bagażnika wynosi 468 litrów.

Na szczęście środek to już typowe BMW czyli jest prosto, elegancko, a wszystko wykonane jest z najlepszych materiałów. Skóra czy drewno również będzie dostępne, tak samo jak i bardzo bogate wyposażenie, w skład którego będzie wchodzić np. Head Up Display czy komputer pokładowy z dostępem do Internetu. Tak jak i pozostałe modele samochód będzie występował w różnych pakietach stylistycznych takich jak Sport Line, Luxury Line oraz w pakiecie M. Ten ostatni obniży pojazd o 10 mm, doda mu piękne 18-calowe felgi oraz pakiet agresywniejszych zderzaków.


Wygląd zewnętrzny to nie jedyna „szokująca” wiadomość, bowiem 2 Active Tourer, jako pierwsze BMW w historii będzie posiadało napęd na przednią oś! Moment, który może być przełomowy, bowiem od pewnego czasu producent przymierza się do wprowadzenia takiego rozwiązania również do najmniejszej serii 1. W przyszłości będzie można wybrać 2 Active Tourer z napędem na cztery koła typu X-Drive. Początkowo pod maską małego Bawarczyka znajdą się jedne z 3 silników: 218i (136 KM i 220 Nm, 9,3s do 100 km/h), 225i (231 KM, 350 Nm, 6,8s do 100 km/h) oraz 220d (150 KM, 330 Nm, 8,9 s do 100 km/h). Kolejne jednostki pojawią się w późniejszym terminie.

Samochód do sprzedaży trafi już w tym roku, niestety jego ceny nie są jeszcze znane.

Bartłomiej Urban

Leave A Comment