Opel Adam Rocks – Let’s Rock!

26 lutego 2014
Bez kategorii, Nowości Opel

W ostatnie dni przed Genewą nowość goni nowość. Tym razem Opel ze swoim zwariowanym Adamem w wersji Rocks.

Po pierwsze, zwróćcie uwagę na świetną nazwę, która z jednej strony ma podkreślić przynależność do pseudoterenówek (tak zwane crossovery), a z drugiej pokazać jak bardzo maluszek ma rządzić. Świetny zabieg. Adam na bezdroża charakteryzuje się podniesionym o 15 mm zawieszeniem, dużą ilością plastików chroniących newralgiczne miejsca nadwozia oraz świetnym otwieranym dachem typu Swing Top. Dach otwiera się elektrycznie w zaledwie 5 s.

Jak przystało na miejskiego crossovera XXI wieku, Adam Rocks dostał napęd tylko i wyłącznie na przednią oś. O układzie cztery na cztery można zapomnieć. Pod maską małego Opelka, znajdą się znane ze zwyklej wersji wolnossące silniki 1.2 oraz 1.4 oraz jedna nowa turbodoładowana trzycylindrowa jednostka 1.0 SIDI. Ta ostatnia generować będzie moc nawet 115 KM i 166 Nm (dwie odmiany, 90 i 115 KM), a dzięki budowie z aluminium mocno obniży wagę samochodu. Silnik będzie również dostępny w standardowym, nie Rock(s)owym Adamie.

Adam Rocks do salonów powinien wjechać w czwartym kwartale tego roku. Produkcja rusza na początku sierpnia, w samochód szerszej publiczności zostanie zaprezentowany na początku marca na targach w Genewie.

Bartłomiej Urban

Leave A Comment