Nowy Hyundai i10

9 sierpnia 2013
Bez kategorii, Hyundai Nowości
Nowy Hyundai i10

Hyundai zaprezentował pierwsze zdjęcia modelu Hyundai i10 nowej generacji, który zadebiutuje na rynku pięć lat po swoim poprzedniku.

Nowy Hyundai i10 może być wyposażony w elementy zapewniające większy komfort jazdy, jak na przykład podgrzewaną skórzaną kierownicę, automatyczną klimatyzację oraz tempomat z ogranicznikiem prędkości, a także podnoszące poziom bezpieczeństwa, jak przednie poduszki kurtynowe czy system ESP (standard).


Dłuższy (+80 mm), szerszy (+65 mm) i niższy (-50 mm) w porównaniu z poprzednikiem, i10 ma oferować największą w swojej klasie przestrzeń na nogi pasażerów (w sumie 1890 mm) oraz bagażnik o pojemności 252 litrów.

Hyundai i10 został zbudowany na całkowicie nowej płycie podłogowej. Większy o 5 mm rozstaw osi oraz inaczej umieszczone tylne amortyzatory zapewniają lepszą kontrolę nad pojazdem. Zmiany te przyczyniły się także do poprawienia właściwości jezdnych i obniżenia poziomu hałasu.

Podobnie, jak w przypadku 95% innych samochodów sprzedawanych przez Hyundaia w Europie, nowy i10 został zaprojektowany w Centrum Technologicznym Hyundai Motor Europe w niemieckim Rüsselsheim. Będzie to także pierwszy samochód Hyundaia klasy A, produkowany na Starym Kontynencie.

Produkcja Nowego i10 rozpocznie się w fabryce w Izmit, w Turcji we wrześniu bieżącego roku. Samochód zostanie oficjalnie zaprezentowany we wrześniu 2013 r. podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie.

źródło: Hyundai, MT

Leave A Comment