Infiniti Q30 – zapowiedź

9 sierpnia 2013
Bez kategorii, Infiniti Nowości
Infiniti Q30

Infiniti Q30 Concept to zapowiedź kompaktowego samochodu Infiniti, który w przyszłości będzie rywalizował z niemieckimi konstrukcjami segmentu premium.

Kompaktowy model klasy entry będzie pierwszym modelem Infiniti konsultowanym od samego początku z Sebastianem Vettelem, dyrektorem ds. osiągów Infiniti. Trzykrotny Mistrz Świata Formuły 1, startujący w barwach Infiniti Red Bull Racing, współpracuje teraz z zespołami technicznymi firmy Infiniti na całym świecie, dążąc do stworzenia nowych modeli o iście wyścigowych osiągach.


Infiniti Q30 Concept obrazuje najnowszą ewolucję filozofii stylu Infiniti, zapoczątkowaną przez Infiniti Q50. Q30 Concept, podobnie jak Q50, zawiera elementy stylistyczne charakterystyczne dla trzech wizjonerskich konceptów Infiniti, jakimi były Essence, Etherea i Emerg-e.

Produkcyjna wersja prawdopodobnie powstanie na bazie płyty podłogowej Mercedesa, wykorzystywanej w przypadku przednionapędowych modeli Klasy A i B, i zadebiutuje na rynku w 2015 roku. Samochód będzie tym samym nieco tańszą alternatywą dla takich modeli, jak na przykład nowa Klasa CLA.

Premiera wersji koncepcyjnej odbędzie się 10 września podczas konferencji prasowej firmy Infiniti na IAA 2013, zaplanowanej na godz. 10:15.

źródło: Infiniti, Moto Target

Leave A Comment