Milion kilometrów w Skodzie Fabii

10 lipca 2013
Bez kategorii, Nowości Skoda

Nie, to nie tytuł horroru, tylko niesamowity wyczyn jakiego dokonał Niemiec Peter Kirchhoff w ciągu 13 lat w swojej Skodzie Fabia 1.9 TDi. Bohater kupił auto w 2000 roku z przebiegiem 11 km, a już po 7 latach udało mu się osiągnąć 500 000 kilometrów. Kolejne 6 lat zaowocowało niesamowitym wynikiem miliona kilometrów! Właściciel dokładnie zaplanował, w którym miejscu na Ziemi ma paść magiczna granica: wybrał oczywiście miejscowość Mlada Bolesłav czyli miasto w którym produkowana jest Fabia. Na miejscu gromkimi brawami przywitali go zarówno Czesi jak i Niemcy.


Najlepsze z tego wszystkiego jest, że auto nie miało ani jednej poważnej awarii! Przez te wszystkie lata było serwisowane w jednym autoryzowanym serwisie, każdy przegląd był robiony na czas. Auto wciąż ma fabryczne sprzęgło i turbo! Szczerze, jak popatrzymy na zdjęcia, to nic nie zdradza tak dużego przebiegu. Podobno dopiero przy bardzo bliskim kontakcie z autem widać już lekkie zmęczenie lakieru. Co ciekawe, producent nie przewidział nawet, że jego auto będzie tak mocno eksploatowane, dlatego licznik kończy się na 999 999 km. Resztę przebiegu właściciel zamierza liczyć dodatkowym urządzeniem.

W nagrodę za tak wspaniały wynik, właściciel „milionowej” Fabii dostanie od marki Skoda najnowszą 3 generacje modelu, gdy tylko ona pojawi się na rynku. W zamian swoje auto z ponad milionowym przebiegiem zostawi w muzeum czeskiego producenta samochodów. Nic tylko pogratulować!

Bartłomiej Urban

Leave A Comment