Aston Martin Vanquish Volante – po prostu piękny

26 czerwca 2013
Bez kategorii, Aston Martin Nowości

Po niezliczonej liczbie zdjęć prezentujących zamaskowanego Astona Martina firma w końcu zaprezentowała końcowy produkt. Jest nim Aston Martin Vanquish Volante.


Trzeba przyznać, że Brytyjczycy potrafią stworzyć piękne samochody i Vanquish Volante nie jest tutaj wyjątkiem. Elegancka sportowa linia zakończona ciekawym spojlerem, piękne przetłoczenia i genialnie zaprojektowane reflektory to tylko początek. Diabeł tkwi w szczegółach, których w tym aucie jest naprawdę dużo. Na to auto można patrzeć godzinami i to zarówno z dachem jak i bez niego. Jeśli już jesteśmy przy dachu, to warto zaznaczyć, że jest on materiałowy, a do jego rozłożenia potrzeba tylko 14 sekund. Dzięki zastosowaniu włókna węglowego do wykonania karoserii, Vanquish Volante jest zaledwie o 9 kg cięższe od coupe i waży 1844 kg.

Auto jest napędzane tym samym silnikiem co zamknięta wersja. Dla przypomnienia jest to potężne V12, które generuje moc 573 KM i 620 Nm. Moc przekazywana jest na tylną oś za pomocą automatycznej 8-stopniowej przekładni Touchtronic 2. Przyśpieszenie do setki trwa zaledwie 4,1 sekundy, a prędkość maksymalna to ponad 290 km/h.

Cena w Wielkiej Brytanii zaczyna się od 199 995 funtów, w USA od 297 995 dolarów, w Dubaju od 323 974 dolarów, a u naszych zachodnich sąsiadów będziemy musieli za niego zapłacić przynajmniej 264 995 euro.

Bartłomiej Urban

Leave A Comment