BYD E6 z europejską homologacją w Polsce

21 maja 2013
Bez kategorii, BYD Nowości
BYD E6 - auto na prąd

Pierwsze modele marki BYD otrzymały europejską homologację. Są to w pełni elektryczne modele: osobowy BYD E6 i autobus BYD K9. Co za tym idzie, obecnie modele E6 i K9 mogą być już swobodnie rejestrowane w Polsce i innych krajach Europy. Otwiera to możliwość zakupu tych w pełni ekologicznych pojazdów już od dziś.


Pierwsze testy BYD E6 w Polsce

Polska będąca ważnym, europejskim rynkiem została wybrana jako jeden z pierwszych krajów, do którego trafił od połowy maja homologacyjny samochód BYD E6. Samochód będzie w Polsce do połowy czerwca, po czym trafi do kolejnych krajów Europy.

W ciągu miesięcznej obecności modelu E6 Spółka Automotive Europe Corporation, generalny przedstawiciel marki BYD na Polskę, prowadzi testy z potencjalnymi Klientami. Pierwsze wrażenia testujących są bardzo pozytywne.


Rekordowy zasięg ponad 300 km na jednym ładowaniu

Model BYD E6 osiąga zasięg ponad 300 km po jednym, pełnym cyklu ładowania. Czas ładownia uzależniony jest od stosowanej ładowarki i wynosi 6 godzin przy standardowej ładowarce o mocy 10kw, 40 minut przy stosowaniu najmocniejszej stacji szybkiego ładowania (100kW). Testowany obecnie samochód jest wyposażony w szybką ładowarkę o mocy 40kW, która pozwala naładować w pełni baterie tego auta w czasie 2 godzin.

Leave A Comment