Porsche 911 GT3 – sportowy prosiak

8 marca 2013
Bez kategorii, Genewa 2013 Nowości Porsche

Podczas trwających targów motoryzacyjnych w Genewie Porsche zaprezentowało swoim fanom najnowszą generację modelu 911 GT3.


Z zewnątrz bardzo łatwo odróżnić model GT3 od reszty rodziny dzięki kilku charakterystycznym elementom. Po pierwsze, ogromny spojler na tylnej klapie. Po drugie, przemodelowane zderzaki z większymi wlotami i z centralnie umieszczonym wydechem z tyłu. Dodatkowo, auto dostało nowe 20-calowe felgi oraz charakterystyczny dla serii GT niewielki wlot powietrza pomiędzy przednią maską a zderzakiem. W środku króluje alkantara, którą pokryto siedzenia, kierownice, a nawet elementy deski rozdzielczej.

Porsche GT3 napędzane jest za pomocą 3.8-litrowego boxera, który generuje 475 KM i 438 Nm. Cała moc jest oczywiście przekazywana na tylnią oś. Samochód przyśpiesza do pierwszej setki w czasie 3.5 sekundy, a wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się dopiero na 315 km/h. Nowością jest zastosowanie 7-stopniowej automatycznej przekładni PDK. Niestety, tym samym z oferty zniknie możliwość zamówienia manualnej skrzyni tak, jak to miało miejsce w przypadku poprzednika. Dodatkową nowinką techniczną jest zastosowanie tylnej osi skrętnej w celu uzyskania jeszcze lepszego prowadzenia auta. Porsche 911 GT3 trafi do niemieckich salonów w sierpniu, a jego cena zaczynać się będzie od 137 303 euro.

Automatyczna przekładnia, elektryczne wspomaganie, tylna oś skrętna… Nie do końca jestem przekonany czy Porsche poszło w dobrą stronę z modelem GT3, który przecież ma dawać jak najwięcej przyjemności z jazdy zwłaszcza na torze.

Bartłomiej Urban

Leave A Comment