Ford Focus ST Wolf – wilk w foczej skórze

15 marca 2013
Bez kategorii, Ford Nowości

Czy uważasz że Twój Ford Focus ST jest za wolny? Czy smuci się fakt, że posiadasz tylko 250 KM i 360 Nm? W takim razie, właśnie dla Ciebie firma Wolf przygotowała 3 recepty na poprawę Twojego humoru.


Pierwszy krok to zamówienie stage 1, w skład którego wchodzi przeprogramowane ECU oraz nowy filtr powietrza. Rezultat to wzrost mocy do 285 KM, a momentu do 441 Nm. Po takim zabiegu, na twarzy powinien pojawić się już mały uśmiech. Jeśli chcecie mieć uśmiech od ucha do ucha, Wolf proponuje 2 etap, gdzie do rzeczy wymienionych w stage 1 dochodzi jeszcze nowa wydajniejsza turbosprężarka. Efekt to już 300 KM oraz 451 Nm.

Jeśli natomiast chcecie krzyczeć ze szczęścia, firma proponuje wybrać ostatni, 3 stage. W jego skład wchodzą wszystkie elementy poprzednich etapów oraz dodatkowy sportowy układ wydechowy. Wszystkie te modyfikacje pozwoliły uzyskać niesamowite 370 KM i 554 Nm! Poza wzrostem mocy Wolf proponuje również poprawę prowadzania oraz hamowania poprzez zastosowanie sportowego zawieszenia oraz bardziej wydajnych hamulców.

Dodatkowo, tuner zadbał również o poprawę wyglądu i proponuje nowe: progi, tylni spojler, przedni spojler wraz ze spliterami, większe felgi oraz nakładki na światła.

Bartłomiej Urban

Leave A Comment