Sprzedaż Rolls-Royce’a w 2012 roku – Kryzys… jaki kryzys?

5 lutego 2013
Bez kategorii, Nowości Rolls-Royce

Jedna z najbardziej luksusowych marek samochodowych na świecie, Rolls-Royce ogłosiła właśnie wyniki sprzedaży w 2012 roku.


Pomimo globalnego kryzysu, firma pochwaliła się świetnymi wynikami sprzedaży, które są najlepsze od 108 lat, czyli od początku istnienia firmy. Przez cały ubiegły rok udało się sprzedać 3575 superluksusowych samochodów na ponad 40 rynkach. Co prawda, jest to zaledwie o 1 procent więcej niż w poprzednim roku (3538), ale biorąc pod uwagę sytuację gospodarczą na świecie to duży sukces. Najważniejszym rynkiem dla angielskiej marki okazały się Stany Zjednoczone, a tuż za nimi uplasowały się Chiny. Na trzecim miejscu są kupcy z Europy, a dalej Bliski Wschód oraz Azja i Pacyfik. Europa może pochwalić się wzrostem o 21 %, a Azja o 18 % w porównaniu do poprzedniego roku.

W ubiegłym roku firma otworzyła kolejne przedstawicielstwa w różnych krajach, dzięki czemu auta ze Spirit of Extasy na masce możemy zamówić już w ponad 100 autoryzowanych punktach. Cóż, najwidoczniej kryzys nie dotknął jednak wszystkich…

Bartłomiej Urban

Leave A Comment