Chevrolet Corvette Stingray – MVP

5 lutego 2013
Bez kategorii, Chevrolet Nowości

Najnowsze wcielenie Corvetty jeszcze nie weszło do oficjalnej sprzedaży, a już cieszy się niesamowitym zainteresowaniem. Pierwszy pamiątkowy egzemplarz z numerem VIN kończącym się na #0001 został wylicytowany za 1.1 mln dolarów. Jednak czy jest szansa, żeby je kupić taniej albo jeszcze lepiej żeby dostać je za darmo?


Cóż, odpowiedz jest prosta: wystarczyło być MVP (Most Valuable Player) ostatniego Super Bowl, czyli finałowego meczu o mistrzostwo w futbolu amerykańskim. Najbardziej wartościowym graczem został w tym roku Joe Flacco. Z tej właśnie okazji lokalny dealer Chevroleta (oficjalny sponsor tegorocznego Super Bowl) z Nowego Orleanu, postanowił nagrodzić najlepszego gracza finału. Warto dodać, że ten sam autoryzowany salon w 2005 roku stracił 770 samochodów na rzecz panującego tam huraganu Katrina. Na szczęście po tamtym zdarzeniu nie widać już śladu i przedstawiciel znowu sprzedaje auta.

Dla przypomnienia nowy Chevrolet Corvette Stingray posiada 6.2-litrowy silnik V8 generujący moc 450 KM. Cała moc przekazywana jest na tylną oś za pośrednictwem 7-biegowej skrzyni manualnej bądź 6-cio stopniowego automatu.

Bartłomiej Urban

Leave A Comment