Aktualności

Smart ForTwo przygotowywany do Dakaru

12 stycznia 2013
Bez kategorii, Nowości Smart

Smart ForTwo jest jednym z najmniejszych aut w historii światowej motoryzacji. Można mu przypisać wiele zalet, jednak na pewno nie można powiedzieć, że to autko miało dobre predyspozycje do rajdów, a już w szczególności do rajdów terenowych. Cóż, powinniście to powiedzieć grupie zapaleńców, którzy przygotowali go do rajdu Dakar 2013.


Do pokonania 8 tysięcy kilometrów morderczej trasy Dakaru potrzebne były oczywiście liczne modyfikacje auta. Seryjny Smart nie dojechałby pewnie nawet na linię startu… Specjalny model nazwany Smart Buggy 4×4 został wyposażony między innymi w poszerzone nadwozie oraz w specjalne terenowe zawieszenie wraz z wyczynowymi kołami. Ponadto, auto posiada napęd na 4 koła oraz w wzmocnienie nadwozia w postaci klatki bezpieczeństwa. Co ciekawe, z tak niską wagą i małymi wymiarami można by pokusić się o konfrontację Smarta z quadami na Dakarze. Nie wiemy jaka jednostka jest pod maską, ale wydaje nam się, że w zupełności wystarczyłaby moc rzędu 150 koni. W końcu mamy do czynienia z autem, którego waga nie przekracza 750 kg.

Niestety, ekipa nie zdążyła dokończyć projektu tak, żeby móc wystartować w obecnie trwającym Dakarze 2013. Cóż, za rok jest kolejna edycja, więc kto wie.

Bartłomiej Urban

Leave A Comment