Range Rover z przyczepą Airstream w Maroko

7 stycznia 2013
Bez kategorii, Land Rover Nowości

Modele firmy Land Rover słyną z wytrzymałości, doskonałej wydajności w trudnym terenie oraz ogromnej siły pociągowej. Wszystkie te cechy uosabia flagowy Range Rover, który wyruszył na wyprawę do Maroko z dołączoną przyczepą Airstream.


W celu potwierdzenia „wiodącego w klasie uciągu”, brytyjska firma scaliła najnowszego Range Rovera Autobiography, wyposażonego w turbodoładowaną jednostkę wysokoprężną SDV8 o mocy 334 KM, z opracowaną przez Airstream aluminiową przyczepą 684 Series 2 o wadze 2399 kg i wysłała na wyprawę z Wielkiej Brytanii do Maroko i z powrotem do UK.

Zespół wykonał zadanie w 11 dni, podróżując po 12 godzin dziennie i pokonując łącznie 5915 kilometrów. Członkowie ekipy przyznali jednocześnie, że samochód doskonale poradził sobie z wyznaczonym zadaniem i nie sprawił po drodze żadnych problemów.


Range Rover czwartej generacji zadebiutował oficjalnie podczas Salonu Samochodowego w Paryżu. Nowy model jest o 420 kilogramów lżejszy od poprzednika, a jego rozstaw osi został zwiększony o 100 mm.

W gamie jednostek napędowych oferowane są trzy silniki: benzynowy, 5-litrowy V8 z doładowaniem, diesel V6 o pojemności 3 litrów oraz wysokoprężny V8 4,4 litra. Za przeniesienie napędu odpowiada 8-biegowa automatyczna przekładnia ZF. Producent zastosował jednocześnie zupełnie nowy system pneumatycznego zawieszenia oraz unowocześniony układ Terrain Response 2.

Leave A Comment