Nowy SsangYong Rodius – pierwsze zdjęcia

31 stycznia 2013
Bez kategorii, Nowości SsangYong
Szkic nowego Rodiusa

Na początku tego tygodnia, SsangYong Motor Company ujawnił pierwsze oficjalne zdjęcia prototypu nowego Rodiusa. Samochód ujrzał światło dzienne w formie modelu nazwanego A150 i jest gotowy do produkcji po 2 latach intensywnych prac.

Przód samochodu został zoptymalizowany pod względem aerodynamiki w celu zmniejszenia zużycia paliwa i emisji CO2. Nadwozie Rodiusa nadal charakteryzuje się dynamicznymi liniami oraz efektownymi i elementami oszklenia. Tył samochodu został również stylistycznie zmieniony. Zdjęcia mówią same za siebie: skutek zmian jest doskonały.


Rodius został zaprojektowany tak, aby zaoferować optymalny komfort jazdy, zarówno na drogach poza miastem, jak i na drogach o największym natężeniu ruchu. W przeciwieństwie do innych multi vanów, Rodius oferuje miedzy innymi 7 pojedynczych miejsc siedzących dla dorosłych pasażerów oraz wielką przestrzeń bagażową. Zgodnie z kierunkiem zmian Ssangyong, wyposażenie auta zostało wzbogacone, tym samym czyniąc z Rodiusa samochód rodzinny przeznaczony na długie trasy.

Rodius został wyposażony w silnik eXDi Active Diesel common rail 2,0 litra o mocy 155 KM, dzięki czemu nie tylko poprawił swoje osiągi, ale gwarantuje również niższe zużycie paliwa i sprawne działanie we wszystkich okolicznościach. Maksymalny moment obrotowy 360 Nm jest utrzymywany pomiędzy 1500 obr/min a 2800 obr/min, czyli w najczęściej występujących warunkach eksploatacji, natomiast wartość 190 Nm jest osiągana już przy bardzo niskich obrotach silnika i zapewnia możliwość dynamicznej jazdy..

Nowy Rodius pojawi się w europejskich salonach w czerwcu. Informacje dotyczące cen i wyposażenia ukażą sie w kolejnych tygodniach.

Leave A Comment