Aktualności

Jotech Nissan GT-R – ulubieniec

6 stycznia 2013
Bez kategorii, Nissan Nowości

Nissan GT-R to auto, które za życia stało się legendą i to nie tylko dlatego, że jest następcą kultowego R34. Jest on piekielnie szybki, stosunkowo tani (jak na takie osiągi), a to tego po kilku modyfikacjach potrafi być szybszy niż niejeden dużo droższy samochód. Kolejną firmą, która przygotowała dla niego pakiet usprawniający jest amerykański Jotech Motorsports.


Usprawnienia te (tak zwany stage 2) obejmują wymianę wtrysków paliwa, świec zapłonowych i pompy paliwa. Ponadto, auto dostało nowy układ wydechowy w całości wykonany ze stali nierdzewnej, aluminiowe wloty powietrza oraz w nową mapę silnika. Po tych wszystkich modyfikacjach, GT-R legitymuje się mocą na kołach od 550 do 600 koni. Wyższa moc uzyskiwana jest na paliwie E85, które zawiera 85% bioetanolu.

Największą zaletą tego pakietu, poza dość znacznym przyrostem mocy, jest jego cena. Całość, razem z robocizną kosztuje 10 250 $. Jeśli dla kogoś stage 2 to za mało, proponuję zaglądnąć na oficjalną stronę, gdzie tuner posiada pakiety podnoszące moc nawet do 950 koni..

Bartłomiej Urban

Leave A Comment