Jaguar XJ220 Overdrive AD – legenda powraca

30 stycznia 2013
Bez kategorii, Jaguar Nowości

Pomimo iż supersamochód Jaguar XJ220 nie jest produkowany już od prawie 20 lat, bułgarska firma Overdrive AD właśnie pokazała swoją nową wizję „kocura”.


Z autem, którego wyprodukowano w zaledwie 281 egzemplarzach należy obchodzić się dość delikatnie, dlatego też zmiany jakie wprowadzono są praktycznie kosmetyczne. Z zewnątrz auto dostało świetne aluminiowe felgi firmy ADV.1 w rozmiarach 20 cali tył i 19 przód. Z przodu zamontowano nowe światła ledowe, które Bułgarzy wykonali własnoręcznie, natomiast oryginalne tylne światła (które tak naprawdę zostały zapożyczone z Rovera 200) zastąpiono reflektorami pochodzącym z Ferrari 599 GTB Firano. Dodatkowo, auto pomalowano na specyficzny lakier typu kameleon, który w zależności od kąta patrzenia przybiera różne odcienie koloru zielonego, brązowego, a nawet złotego. Środek auta dostał nowe wykończenia ze skóry, alkantary oraz włókna węglowego.

Pod względem mechanicznym również zbyt wiele się nie zmieniło. XJ220 dostał nowy układ wydechowy firmy Akrapovic w całości wykonany z karbonu. Poza tym, auto dostało nowy program ECU oraz wydajniejszy układ hamulcowy. Niestety, tuner nie chwali się jaką moc udało się osiągnąć, ale przecież seryjne 542 KM, które generuje 3.5-litrowy silnik V6, to wartość bardzo imponująca.

Bartłomiej Urban

Leave A Comment