Cadillac ELR – elegant

25 stycznia 2013
Bez kategorii, Cadillac Nowości

Cadillac oficjalnie potwierdził, że pod koniec tego roku hybrydowy model ELR trafi do produkcji. Pierwsze egzemplarze powinny wyjechać z fabryki na początku 2014 roku.


Cadillac ELR to luksusowe coupe, oparte na bliźniaczej konstrukcji Chevrolet Volt/Opel Ampera. Jednak pomimo pokrewieństwa, nie przypomina on żadnego z wcześniej wymienionych aut. Typowe dla Cadillaca ostre linie w połączeniu z dwudrzwiowym nadwoziem i piękną 20-calową felgą wyglądają świetnie. W środku znajdziemy dużo skóry oraz drewna, a dla bardziej wybrednych klientów czekają takie wykończenia jak włókno węglowe.

Do napędu ELR wykorzystano kombinację spalinowego silnika 1.4 oraz silnika elektrycznego. W sumie auto dysponuje mocą 207 KM i 400 NM. Cadilac ELR może podróżować bezszelestnie, wyłącznie na silniku elektrycznym do prędkości 56 km/h, powyżej załącza się już „benzyniak”. Zasięg ELR to 480 km. Pełne ładowanie litowo-jonowych baterii prądem 240 V trwa 4.5 godziny. Ponadto, producent daje na baterie 8 lat lub 160 000 km gwarancji. Cadillac nie podał oficjalnie jakie będzie przyśpieszenie modelu do 100 km/h, ale możemy przypuszczać, że będzie ono wynosić około 8 sekund. Prędkość maksymalna to 161 km/h.

Auto poza oczywistym rynkiem amerykańskim, ma trafić również do Europy.

Bartłomiej Urban

Leave A Comment