TMG Lexus LS Sports 650 concept – superlimuzyna

1 grudnia 2012
Bez kategorii, Lexus Nowości

Nie tak dawno temu, na łamach naszego portalu mogliście przeczytać o najnowszym generacji największej limuzyny Lexusa – modelu LS. Kilka tygodni później Toyota Motorsport Gmbh prezentuje jego piekielne wcielenie.


TMG Lexus LS Sports 650 concept to połączenie luksusowej limuzyny z najwyższej półki z supersamochodem. Ma dostarczać zarówno komfortu podczas dalekich podróży jak i dreszczyku emocji podczas torowej jazdy. Pomóc w tym ma 5-litrowy silnik V8, który, dzięki podwójnemu doładowaniu, rozwija moc 650 KM i 710 Nm. Dzięki takim parametrom, ponad dwutonowe (2070 kg) auto rozpędza się do 100 km/h w 4.2 s oraz potrafi osiągnąć aż 320 km/h! Co ciekawe, silnik kręci się do aż 9000 obr/min. W aucie wykorzystano 8-stopniową automatyczną skrzynię biegów.

Z zewnątrz auto dostało agresywny pakiet aerodynamiczny, w skład którego wchodzą między innymi zmienione zderzaki, maska oraz progi. Dodatkowo, z tyłu pojazdy znajdziemy 4 końcówki wydechu wkomponowane w zderzak w dość dziwny sposób (troszkę na wzór IS-F), dyfuzor oraz lotkę na tylnej klapie. Całość prezentuje się dość „kontrowersyjnie”, jednak mamy nadzieję, że będzie można zamówić sam pakiet mechaniczny.

Bartłomiej Urban

Leave A Comment