Hennessey Venom GT2 – kolejna bariera

5 grudnia 2012
Bez kategorii, Nowości

Drżyjcie Veyrony, Koeningseggi i inne hipersamochody. Oto Hennessey zapowiada model Venom GT2, będący następcą GT, który ma zmieść konkurencję.

Poprzedni Venom dysponował podwójnie doładowanym silnikiem V8, który legitymował się mocą aż 1200 KM. Jednak to nic w porównaniu z tym, co osiągnęli inżynierowi Hennesseya. Sercem GT2 będzie 7-litrowy podwójnie doładowany motor o mocy aż 1500 KM! Nie wiadomo jeszcze jakie będą jego osiągi, jednak patrząc na to, że poprzedni model potrzebował 2.2 s do 100 km/h oraz osiągał 440 km/h, domyślamy się że będą naprawdę kosmiczne. Do wyboru będzie możliwość zamówienia zarówno manualnej 6-biegowej skrzyni, jak i nowej 7-stopniej w pełni automatycznej przekładni.


Najważniejszą zmianą na zewnątrz jest zastąpienie świateł Lotusa (całe auto było oparte na modelu tej marki) własnym projektem. Poza tym, auto dostanie jedynie kosmetyczne zmiany, takie jak lekko przemodelowane drzwi oraz dach. Cała karoseria będzie zrobiona z włókna węglowego, a na tyle auta znajdziemy aktywny spojler, który zapewni wystarczający docisk, aby samochód nie odleciał. Żeby poprawić jeszcze bardziej aerodynamikę, Venom GT2 ma też nowe lusterka oraz dodatkową lotkę pod przednim zderzakiem.

Bartłomiej Urban

Leave A Comment