Fiat Panda jako Monster Truck

12 grudnia 2012
Bez kategorii, Fiat Nowości

Fiat zdecydował się skorzystać z kinowych technik scenograficznych połączonych z tuningiem samochodowym.

W ten sposób powstał Panda Monster Truck, prototyp przygotowany we współpracy ze studiem filmowym Mercurio Cinematografica, scenografem Andrea Faini oraz atelier artystycznym Fabio Gementi.


Wersja Monster Truck łączy w sobie model Pandy 4×4 z platformą modelu Jeep CJ7 4200. Wyposażona jest w wielkie koła z oponami „High Speed” o średnicy 150 cm i szerokości 50 cm, które są montowane za pomocą stalowych, odpowiednio toczonych kołnierzy. Efekt końcowy to Panda „big foot” wysoka na 390 cm, długa na 380 cm i szeroka na 250 cm. Wykonanie prototypu zajęło nieco ponad dwa tygodnie.

Fiat Panda Monster Truck będzie głównym bohaterem spotu reklamowego przygotowanego przez agencję Leo Burnett. Spot opowiada historię czworga przyjaciół, którzy wyjeżdżają na weekend w góry. Fiat Panda 4×4, zmieniając się w wersję Monster Truck, dociera do górskiego schroniska, zadziwiając wszystkich swoimi umiejętnościami. A kiedy kierowca, sądząc, że prowadzi zwykłą Pandę 4×4, wysiada z auta, spada z wysokości dwóch metrów, lądując na śniegu.

Fiat / MT

Leave A Comment