A może kredyt na samochód?

21 grudnia 2012
Bez kategorii, Nowości Publikacje
Kredyt samochodowy

Zastanawiasz się nad zakupem samochodu takiego jak nowa Honda Accord, ale nie posiadasz na to wystarczającej ilości pieniędzy? Rozwiązaniem może być nabycie go w kredycie samochodowym. Obecnie na rynku działa kilkanaście instytucji finansowych, które wyspecjalizowały się w udzielaniu tego rodzaju kredytów oraz grupa banków, mających w swojej ofercie propozycję specjalnie dla klientów, myślących o zakupie „czterech kółek”. Jak w gąszczu produktów finansowych dla kierowców wybrać tę właściwą? Po pierwsze musisz je wszystkie ze sobą porównać. Z pomocą przyjdą Ci dostępne w Internecie porównywarki kredytowe. Najważniejszym parametrem, który powinieneś wziąć pod uwagę jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, w skrócie RRSO, obejmująca całkowity koszt kredytu, w tym prowizje i dodatkowe opłaty. Wysokość RRSO nie powinna przekraczać 15-17 % – w przeciwnym razie bardziej opłacalny byłby zwykły kredyt lub pożyczka gotówkowa.


Czego potrzebujesz do wzięcia kredytu? Przeważnie wymagane jest zaświadczenie z miejsca pracy o dochodach. Wyjątkiem od tej zasady jest przypadek, gdy wnosisz wkład własny, który przekracza 30% wartości kredytu – wystarczy wtedy, że złożysz odpowiednie oświadczenie o dochodach. Instytucja udzielająca kredytu może od Ciebie żądać także przedstawienia informacji o braku wpisu o zastawie (w rejestrze zastawów) na kupowanym samochodzie. Bank wymagał będzie od Ciebie również zabezpieczenia kredytu. Jest kilka możliwości: zastaw rejestrowy na pojeździe, częściowe przewłaszczenie auta na rzecz banku czy depozyt karty pojazdu. Zdecydowanie najkorzystniejszym z nich jest częściowe przewłaszczenie, obecnie będące standardowym sposobem zabezpieczenia przedmiotu umowy z bankiem.

We współczesnym świecie posiadanie własnego samochodu jest symbolem niezależności oraz wejścia w świat dorosłości. Zakup samochodu, szczególnie na kredyt, wiąże się zazwyczaj ze sporym wydatkiem, dlatego warto dokonać go po dokładnym przemyśleniu i zapoznaniu się ze wszystkimi dostępnymi możliwościami.

Leave A Comment