Novitec Rosso Ferrari F12 Berlinetta – to dopiero początek

26 listopada 2012
Bez kategorii, Ferrari Nowości
Novitec Rosso Ferrari F12 Berlinetta

Genialny tuner Ferrari z Niemiec, Novitec, przygotował swój pierwszy pakiet poprawiający jego najmłodsze dziecko – model F12 Berlinetta.


Samochód po wyjechaniu od Noviteca będzie dysponował mocą większą o 23 konie oraz wyższym o 13 Nm momentem. Teraz 6.3-litrowe V12 będzie rozwijać moc 763 KM przy 8500 obr/min. Wzrost był możliwy dzięki skalibrowaniu na nowo wtrysków oraz zapłonu, a także podniesieniu maksymalnych obrotów jakie auto osiąga do aż 8900 obr/min. Nie wiemy o ile wzrosły osiągi F12 po tych modyfikacjach, poza tym, że auto pojedzie teraz maksymalnie 345 km/h, czyli o 5 kilometrów szybciej niż dotychczas. Dodatkowo, tuner proponuje pakiet pozwalający na zmianę głośności dźwięku wydobywającego się z rur wydechowych, za pomocą przycisku zamontowanego na kierownicy.

Z zewnątrz tuner również proponuje drobne kosmetyczne zmiany, które jednak znacząco poprawiają wygląd auta. Po pierwsze, do dyspozycji mamy nowy wzór kutych felg o wymiarach 21 cali z przodu oraz 22 z tyłu, na które nałożono opony Pirelli (kolejno 255/30 i 335/25). Ponadto, auto zostało obniżone o 40 mm, dzięki zastosowaniu nowych sprężyn. Auto może być również wyposażone w system podnoszenia przodu (o 40 mm), tak aby nie zahaczyć nim podczas pokonywania nierówności.

Jeśli te modyfikacje to dla was wciąż za mało, nie martwcie się – Novitec już pracuje nad kolejnymi, w których chce wykorzystać między innymi zestaw dwóch kompresorów…

Bartłomiej Urban

Leave A Comment