Mercedes GLK x8 na 60. urodziny GOPR

27 listopada 2012
Bez kategorii, Mercedes Nowości
Mercedes GLK dla GOPR

Z okazji 60-lecia GOPR, Mercedes-Benz przekazał osiem sztuk najnowszego modelu GLK. Niemiecka marka wspiera Górskie Ochotnicze Pogotowaie Ratunkowe od 2011 roku. Tegoroczne wręczenie samochodów miało miejsce 24 listopada w Krynicy-Zdroju.


„Cieszę się, że nasza współpraca z GOPR tak dobrze się układa. Mam nadzieję, że kolejne osiem sztuk poprawi nie tylko bezpieczeństwo na górskich szlakach, lecz także komfort pracy ratowników. Możemy podkreślić, że jesteśmy firmą, która dba przede wszystkim o bezpieczeństwo. To zaszczyt uczestniczyć w misji ratowania ludzkiego życia” – powiedział Paweł Miszkowski, dyrektor marketingu i sprzedaży Mercedes-Benz Cars.

Samochody przekazane GOPR to modele GLK 220 CDI 4Matic o mocy 170 KM, wyposażone m.in. w automatyczną klimatyzację THERMATIC, inteligentne reflektory bi-ksenonowe ILS. Dodatkowo, by wspomóc napęd na cztery koła, auto doposażono w Pakiet Off-Road oraz automatyczną skrzynię biegów 7G-Tronic Plus. Wszystkie Mercedesy posiadają komplet opon zimowych Bridgestone Blizzak LM-25 4×4 na aluminiowych, 17-calowych felgach, które są nie tylko gwarancją bezpieczeństwa, ale również wpływają na precyzję prowadzenia, trzymanie się na drodze i komfort jazdy.


„Współpraca z Mercedes-Benz i GOPR-em mająca na celu propagowanie zasad bezpiecznej jazdy i poprawę standardów w zakresie bezpieczeństwa na drodze wpisuje się w filozofię i strategię działania naszej firmy na rynku globalnym. Zimowe opony Bridgestone to gwarancja niezawodności nawet w najtrudniejszych zimowych warunkach, co jest nader istotne w przypadku działań prowadzonych przez GOPR.”- powiedział Sergejs Pusnakovs, Dyrektor Sprzedaży Bridgestone Sales Polska Sp. z o.o

Przekazanie nowych samochodów to tylko część szerokiej współpracy pomiędzy Mercedes-Benz Polska a GOPR. W tym roku zaplanowano dwie wspólne akcje – „Bądź Bezpieczny” oraz „Bezpieczna zima”. Są to działania edukacyjno-szkoleniowe. Akcje promują bezpieczne zachowania i naukę pierwszej pomocy, np. podczas wyjazdów turystycznych, wspinaczki, rowerów, nart, w wypadkach samochodowych i w innych codziennych sytuacjach oraz informują, jak zachować się i jak wezwać pomoc.

Mercedes / GOPR

Leave A Comment