Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Land Rover Discovery 4 na rok 2013

12 listopada 2012
Bez kategorii, Land Rover Nowości

Dostojne, luksusowe, ociekające bogactwem i przepychem – czy tak wyglądają samochody Land Rovera? Szczerze mówiąc wystarczy jeden rzut oka na chociażby świeżego Range Rovera, model Evoque czy też odrobinę mniej efektownego Freelandera, a wspomniane zagadnienie okaże się mocno tendencyjne i pozbawione sensu jakiegokolwiek rozpatrywania. Tradycyjny plan oferowania dużej ilości rzeczy za niewyobrażalne czasem pieniądze stał się również inspiracją do budowy ostatniego, prawdopodobnie największego reprezentanta angielskiej firmy – Discovery 4, który wraz z rokiem 2013 przejdzie kilka mniej lub bardziej istotnych zmian …

Land Rover Discovery 4 (2013) Land Rover Discovery 4 (2013) Land Rover Discovery 4 (2013) Land Rover Discovery 4 (2013)

Reprezentacyjny SUV dobrze jeżdżący w nieco cięższym terenie legitymuje się obecnie interesującym designem, który na pierwszy rzut oka nie wymaga raczej spektakularnych poprawek i Land Rover świetnie o tym wie. Discovery 4 Anno Domini 2013 otrzyma więc jedynie pięć nowych lakierów karoserii (Havana, Barolo Black, Mariana Black, Causeway Grey i Barossa) oraz 19-calowe, aluminiowe felgi, które i tak będą domeną wariantu HSE. Rzecz jasna dla spragnionych czegoś nowego klientów brytyjscy włodarze skrupulatnie opracowali pakiet Black Design obejmujący takie elementy jak cztery metalizowane lakiery nadwozia, boczne wloty powietrza, grill, klamki, osłony lusterek i relingi dachowe pomalowane na czarno, a także 19- lub 20-calowe, również aluminiowe obręcze.

Bogactwo w Land Roverze (dodajmy jakimkolwiek) to mimo wszystko nie dynamicznie poprowadzone linie łapiące za serce czy też klosze reflektorów wykonane ze srebra (choć myślę, że niektórzy bardziej wymagający klienci z ogromnym uśmiechem domówiliby taki właśnie „ekstras”), a bogate wyposażenie rozpieszczające kierowcę do absolutnych granic możliwości.

Land Rover Discovery 4 (2013) Land Rover Discovery 4 (2013) Land Rover Discovery 4 (2013) Land Rover Discovery 4 (2013)

W imię kontynuowania tradycji maksymalnego komfortu „odświeżone” Discovery 4 zyska więc dwa nowe kolory tapicerek i rodzaje wykończeń (Grand Ivory Lacquer i Cosmic Grey), opcjonalny pakiet Extended Leather, który, jak sama nazwa wskazuje, gwarantuje fotele, drzwi oraz deskę rozdzielczą pokryte wysokogatunkową skórą, natomiast dotychczasowy zestaw multimedialny otrzyma najnowszą wersję radia i świeży tuner telewizyjny. Chyląc się powoli ku końcowi zwolenników tytułowego bohatera na pewno uszczęśliwi informacja, że rozbudowana nawigacja w odmianie Premium będzie się mogła teraz pochwalić funkcjami Traffic Message Channel (informuje o korkach na drodze), a także 4x4i (pokazuje na ekranie co się w danej chwili dzieje z samochodem).

Land Rover Discovery 4 (2013) Land Rover Discovery 4 (2013) Land Rover Discovery 4 (2013) Land Rover Discovery 4 (2013)

Kilka mniej lub bardziej istotnych modyfikacji spowodowało, że Discovery nabrało jeszcze więcej luksusowego i monumentalnego charakteru. Biorąc pod uwagę firmę z jaką mamy do czynienia to absolutna zaleta, która na sto procent usatysfakcjonuje dotychczasowych użytkowników Land Rovera. Odpowiadając na to mocno tendencyjne pytanie ze wstępu – tak, auta brytyjskiego koncernu są dostojne i ociekające bogactwem, a że kosztują przy tym krocie – to również element ich charakterystycznego „ja”.

Patryk Rudnicki

Leave A Comment