Fiat 500e – bateryjka

30 listopada 2012

W świecie motoryzacji panuje ostatnio wielka moda na jak najbardziej „zielone” auta i z pewnością nie chodzi tu o kolor nadwozia. Chodzi o tworzenie samochodów, które w jak najmniejszym stopniu zanieczyszczą środowisko. I z tego właśnie założenia powstał Fiat 500e.


Póki co, producent ujawnił szczątkowe informacje oraz zdjęcia, z których możemy się tylko domyślać pewnych rzeczy. Na pewno będzie to auto w pełni elektryczne, czyli takie, które nie produkuje żadnych spalin. Patrząc na zdjęcia możemy również dostrzec, że auto zostało wyposażone w nowe felgi oraz pakiet stylizacyjny, który ma za zadanie zmniejszenie oporów powietrza, a co za tym idzie na zwiększenie zasięgu auta. W środku, w miejscu zegarów znajdziemy wyświetlacz LCD informujący o naładowaniu akumulatorów oraz o wszystkich danych dotyczących podróży. Na środku deski rozdzielczej znajdziemy przyciski odpowiedzialne za tryby przełożenia automatycznej skrzyni biegów.

Tytułowa pięćsetka napędzana będzie prawdopodobnie elektrycznym motorem o mocy około 100 koni mechanicznych oraz będzie wyposażona w litowo-jonowe baterie. Pierwszy raz auto zostało pokazane 18 listopada podczas American Music Awards, a bliżej będziemy mogli się mu przyjrzeć podczas nadchodzących targów motoryzacyjnych w Los Angeles.

Bartłomiej Urban

Leave A Comment