Kosmetyka samochodowa

4 października 2012
Kosmetyka samochodowa

Każdy nawet najmniej wymagający kierowca przynajmniej raz do roku decyduje się na precyzyjny detailing mający na celu przywrócenie samochodu do stanu fabrycznego. Szczegółowe zadbanie o każdy szczegół sprawia, że nawet stare auto prezentować się będzie jak nowe. W przypadku czyszczenia tapicerki czynności porządkowe należy rozpocząć od dokładnego odkurzenia wnętrza, łącznie z bagażnikiem, oraz wyprania wszystkich elementów tapicerowanych, nie pomijając podsufitki. Po dokładnym wypraniu tapicerki przystąpić można do mycia plastików bocznych i deski rozdzielczej, oraz szyb od wewnętrznej strony pojazdu.

Dopiero w późniejszym etapie należy zadbać o efekty wizualne samochodu. W celu zapewnienia pełnej estetyki nie można zapominać o umyciu kół, felg, oraz zacisków hamulcowych. Równie ważne jest odświeżenie drobnych elementów, takich jak lampy, logo, końcówki układu wydechowego, oraz szyby. Do poszczególnych części składowych pojazdu konieczne jest wykorzystanie preparatów przeznaczonych do różnych materiałów, z których zostały wykonane komponenty.

W trosce o stan powłoki lakierniczej konieczne jest precyzyjne umycie karoserii, jednak przed całym przedsięwzięciem najważniejszą kwestią renowacji okazuje się usunięcie wszelkich rys, ubytków lakieru, odbarwień, przetarć i korozji. Posiadając wiedzę i doświadczenie skorzystać można z ogólnodostępnych preparatów, takich jak podkłady, szpachle, benzyna ekstrakcyjna, mleczka koloryzujące, czy lakiery samochodowe. Lakiery w sprayu dają najlepsze z możliwych efektów wizualnych, gdyż nie pozostawiają smug. Gwarantują identyczny kolor karoserii w momencie, gdy zamówione zostaną w profesjonalnej mieszalni farb.

Decydując się na detaliczną renowację samochodu poza umyciem pojazdu warto upiększyć powłokę lakierowaną specjalnym woskiem tworzącym warstwę ochronną i przywracającą pożądany blask. Nabłyszczanie karoserii pozwoli osiągnąć efekt wysokiego połysku, co znacznie podwyższy jakość wizualną pojazdu.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości poleca się skorzystanie z usług profesjonalnych firm, które w należyty, skuteczny i bezpieczny sposób zaopiekują się każdym, nawet najbardziej zanieczyszczonym samochodem.

Leave A Comment