Jaguar XF Kombi na drogach Wielkiej Brytanii

Dwa przedprodukcyjne egzemplarze premierowego modelu Jaguar XF Sportbrake pojawiły się po raz pierwszy oficjalnie na brytyjskich drogach. Premiera samochodów związana jest ze współpracą marki Jaguar i teamu kolarskiego Sky, który bierze udział w wyścigu Tour of Britain.

Jaguar XF Sportbrake w barwach teamu kolarskiego Sky

Jaguar XF Sportbrake w barwach teamu kolarskiego Sky

Jaguar XF Sportbrake w barwach teamu kolarskiego Sky

Jaguar XF Sportbrake w barwach teamu kolarskiego Sky

Unikalna wersja Jaguara XF Sportbrake po raz pierwszy oficjalnie pojawiła się na drogach Wielkiej Brytanii w tym tygodniu. Prototypowe Jaguary wspierają team Sky, który odniósł zwycięstwo w tegorocznym Tour de France a obecnie uczestniczy w największym, profesjonalnym, brytyjskim wyścigu.

„Brytyjczycy uwielbiają obserwować zmagania sportowców i aktywnie im kibicują w trakcie lokalnych oraz międzynarodowych imprez. Tour of Britain to kolejne znaczące wydarzenie w Wielkiej Brytanii po Olimpiadzie i Paraolimpiadzie. Model Jaguar XF Sportbrake wspierając team kolarski Sky wykazał się wcześniej w ramach Tour de France i cieszymy się, że teraz mamy możliwość pokazać umiejętności nowego modelu w rodzimym kraju” – Adrian Hallmark, Global Brand Manager, Jaguar.

Tour of Britain, trwający w tym roku od 10 do 16 września, to ośmiodniowy, morderczy wyścig o łącznej długości blisko 1350 km. Jaguar XF Sportbrake to limuzyna XF w wersji kombi. Nowa wersja nadwozia popularnego modelu XF została zaprezentowana po raz pierwszy podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie w marcu 2012 roku, a jej sprzedaż rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Leave A Comment