Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Porsche Cayenne Progressor – wyjść z tłumu

9 sierpnia 2012
Bez kategorii, Nowości Porsche

Jesteś posiadaczem nowego Cayenne Turbo, ale denerwuje Cię że sąsiad ma takie samo? W takim razie, zapraszamy do niemieckiego tunera JE Design, który przygotował specjalny pakiet Progressor. Nie tylko zmieni on wygląd Twojego Porsche, ale dodatkowo poprawi jego osiągi.


Porsche Cayenne Progressor

Porsche Cayenne Progressor

Porsche Cayenne Progressor

Porsche Cayenne Progressor

Za bazę do modyfikacji posłużyło Porsche Cayenne Turbo drugiej generacji, które już w serii dostarcza wiele emocji dzięki podwójnie uturbionemu silnikowi V8 o pojemności 4.8 litra. Legitymuje się ono mocą 550 KM i momentem wynoszącym 700 NM. Jednak dzięki zabiegom tunera, Progressor posiadać będzie aż 610 KM! Co ciekawe, sam pakiet zwiększający moc możemy zamówić mając obojętnie jaką wersję Cayenne, nawet Diesla. W celu poprawy właściwości jezdnych samochód został dodatkowo obniżony oraz wyposażony w 22-calowe felgi ze stopów lekkich.

Jednak to nie moc, a pakiet stylistyczny mają być tym, co przyciągnie potencjalnych kupców do firmy JE Design. Porsche Cayenne zyskało jeszcze bardziej agresywny wygląd dzięki pełnemu pakietowi ospojlerowania obejmującemu między innymi nowe zderzaki, progi czy zmieniony dyfuzor z tyłu. Najbardziej charakterystyczną zmianą jest zamontowanie maski z ogromnym przetłoczeniem na środku oraz wielkim wlotem powietrza.


Porsche Cayenne Progressor

Porsche Cayenne Progressor

Porsche Cayenne Progressor

Porsche Cayenne Progressor

Całkowity koszt pakietu to aż 28 038 euro, jednak dla kogoś, kto jeździ Porsche nie powinien to być duży wydatek.

Bartłomiej Urban

Leave A Comment