Nissan Pathfinder – metamorfoza

20 sierpnia 2012
Bez kategorii, Nissan Nowości

Po przeszło 7 latach produkcji, Nissan zaprezentował nowągenerację swojego najbardziej luksusowego SUVa, modelu Pathfinder. Szkoda, że samochód zaczyna zatracać swoje terenowe korzenie, ale cóż taka moda.


Nissan Pathfinder

Nissan Pathfinder

Nissan Pathfinder

Nissan Pathfinder

Pierwszym, co rzuca się w oczu jest fakt jak to auto teraz wygląda. Jest ono niemal identyczne jak prezentowany na targach prototypowy model w Detroit. Producent całkowicie zrezygnował z kanciastej sylwetki na rzecz smukłych linii nadających nieco sportowej elegancji. Widać w tym wszystkim amerykańską szkołę designu ostatnich lat, zwłaszcza jeśli chodzi o rozciągnięte reflektory i przedni grill. Samochód przestaje już być terenowym prostopadłościanem i wkracza na salony, z dumą prężąc swoje krągłości.

Dzięki zastosowaniu platformy samonośnej z Infinity JX,Pathfinder schudł względem poprzednika o 227 kg! Teraz wersja z napędem tylko na przednią oś waży 1882 kg, a z napędem na 4 koła 1946 kg.Dzięki mniejszej masie, auto będzie potrzebować mniej paliwa. I takprzednionapędowa odmiana z benzynowym silnikiem V6, który, nomen omen, również pochodzi z Infinity, będzie średnio potrzebować nieco ponad11 litrów na 100 km. Dla porównani „czterołap” będzie potrzebowało litr więcej. Póki co, auto będzie oferowane tylko i wyłącznie z tym jednym 264-konnym silnikiem.


Nissan Pathfinder

Nissan Pathfinder

Nissan Pathfinder

Nissan Pathfinder

Wewnątrz znajdziemy najwyższej klasy materiały, któremaja zapewnić jak najlepszy komfort dla wszystkich siedmiu osób. Na pokładzieznajdziemy takie gadżety jak nawigacja, 2-strefowa klimatyzacja, 13-głośnikowyzestaw audio firmy Bose, łączność bluetooth i wiele, wiele innych.


Nissan Pathfinder

Nissan Pathfinder

Nissan Pathfinder

Nissan Pathfinder

Auto już jesienią trafi do pierwszych amerykańskichklientów. Kiedy trafi do Europy? To jest, niestety, pytanie, na które wciążnie znamy odpowiedzi. Japoński producent póki co milczy, a co gorsza w światku motoryzacyjnym krąży plotka jakoby nowy Pathfinder miał nie być oferowany na starym kontynencie. Oby to była tylko plotka

Bartłomiej Urban

Leave A Comment