Kia Cerato – made in Korea

Kia zapowiedziała całkowicie odświeżoną wersję swojego kompaktowego modelu Cerato, którego będziemy mogli również znaleźć pod nazwą K3 (w Korei) albo Forte (Ameryka Północna). Wygląda modnie, ma być przestronna, a do tego niewiele kosztować.


Kia Cerato

Kia Cerato

Kia Cerato

Kia Cerato

Jest dłuższa, szersza i wyższa od poprzedniego modelu produkowanego przez prawie 10 lat. Ma również większy rozstaw osi, gdyż jest zbudowana na nowej płycie podłogowej. Zarówno poziom wykończenia wnętrza jak i wyposażenie seryjne mają być na dużo wyższym poziomie niż u poprzednika.

Już po pierwszych zdjęciach widać, że Cerato będzie miała nowoczesny wygląd, nieprzesadzony poprzez zbędne wybryki stylistów. Dzięki temu, będzie podobać się zarówno młodym jak i starszym. Dodatkowo, pod maską mają zagościć nowe, oszczędne silniki.

Do salonów na całym świecie nowa Kia trafi w pierwszym kwartale 2013 roku. Jeśli producent nie przesadzi z ceną, będzie to murowany sukces. Póki, co producent nie zamierza sprzedawać jej w naszym kraju, choć mamy nadzieję, że to się zmieni, zwłaszcza, że sprzedaż Kia Cee’d w Polsce jest znakomita, a Cerato technologicznie ma mieć z nią dużo wspólnego.

Bartłomiej Urban

Leave A Comment