Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Opel Adam – nowy, miejski model w ofercie

11 lipca 2012
Bez kategorii, Nowości Opel Paryż 2012

Opel zaprezentował model Adam, który będzie konkurował na rynku z MINI i Fiatem 500.


Opel Adam

Opel Adam

Opel Adam

Opel Adam

O ile wcześniej firma Opel oferowała w segmencie A pięciomiejscowy model Agila, o tyle Adam z czterema miejscami stworzono przede wszystkim z myślą o podążających za modą klientach z dużych miast, szukających samochodu odzwierciedlającego ich indywidualny styl. Ten trzydrzwiowy samochód ma prawie 3,70 metra długości i 1,72 metra szerokości.

Początkowo Opel Adam będzie dostępny z trzema silnikami benzynowymi (1,2 litra 70 KM; 1,4 litra 87 KM oraz 1,4 litra 100 KM) wraz z pięciobiegową manualną skrzynię biegów. Wszystkie układy napędowe obejmują pakiet ecoFLEX, wyposażony w system Start/Stop. W późniejszym okresie zostanie zaprezentowany również mały silnik benzynowy nowej generacji z turbodoładowaniem, bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz systemem Start/Stop. Nowy silnik będzie dostępny z sześciobiegową manualną skrzynią biegów.


Opel Adam

Opel Adam

Opel Adam

Opel Adam

Klienci mogą wybierać spośród trzech różnych zindywidualizowanych wersji: JAM, GLAM i SLAM. Opel oferuje w tym zakresie szeroki wybór kolorów nadwozia, trzy kolory dachu, różne kolory wnętrza i rodzaje wystroju, w tym wykończenie dachu diodami LED.


Opel Adam

Opel Adam

Opel Adam

Opel Adam

Adam to pierwszy samochód z całkowicie nowym system informacyjno-rozrywkowym firmy Opel, który obsługuje nie tylko smartfony firmy Apple, ale również urządzenia z systemem operacyjnym Android. System pobiera materiały z urządzenia przenośnego i wyświetla je na kolorowym siedmiocalowym ekranie dotykowym o wysokiej rozdzielczości. Po raz pierwszy w segmencie A zastosowano także zaawansowaną funkcję asystenta parkowania.


Opel Adam

Opel Adam

Opel Adam

Opel Adam

Nowy Opel Adam będzie dostępny w sprzedaży po oficjalnej premierze podczas Salonu Samochodowego w Paryżu, który odbędzie się w dniach od 29 września do 14 października 2012 roku. Pierwsze samochody trafią do salonów w styczniu 2013 roku.

MotoTarget

Leave A Comment