Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Jaguar F-Type po raz pierwszy pokazany publice

2 lipca 2012
Bez kategorii, Jaguar Nowości

Intensywne prace nad nowym Jaguarem F-Type wkroczyły na kolejny etap. Na słynnym Goodwood Festival of Speed po raz pierwszy zaprezentowano publicznie prototyp nowego, sportowego modelu Jaguara.


Zamaskowany Jaguar F-Type

Zamaskowany Jaguar F-Type

Zamaskowany Jaguar F-Type

Zamaskowany Jaguar F-Type

Jaguar F-Type – esencja sportowej duszy marki – jest obecnie testowany w różnych miejscach na świecie, jednakże zazwyczaj bez udziału widzów. Dzięki uprzejmości organizatorów Festiwalu w Goowood, możliwości nowego sportowego kabrioletu Jaguara zostały zaprezentowane wszystkim zgromadzonym tuż po przejeździe historycznych modeli marki: C-Type, D-Type i E-Type.

„Obecność prototypu modelu F-Type na Festiwalu miało na celu przedstawienie szerokiej publiczności właściwości jezdnych naszego nowego samochodu na krętych drogach wzgórz Goodwood. Reakcja widzów na brzmienie silnika i jego moc była bardzo entuzjastyczna, co potwierdza konieczność wprowadzenia tego sportowego modelu do produkcji” – powiedział Mike Cross, Head of Vehicle Integrity, Jaguar.

Wprowadzenie modelu F-Type, bazującego na koncepcyjnym C-X16, zostało ogłoszone na Targach Motoryzacyjnych w Nowym Jorku w kwietniu 2012 roku. Jaguar F-Type do produkcji trafi jako dwumiejscowy samochód sportowy w wersji kabrio, napędzany całkowicie nowym silnikiem 3,0 l V6 i udoskonalonym V8. Pełna specyfikacja oraz osiągi nowego Jaguara zostaną ujawnione jeszcze w tym roku.

Leave A Comment