Skoda Rapid – nowy wymiar

20 czerwca 2012
Bez kategorii, Nowości Paryż 2012 Skoda

SKODA Rapid stanowić będzie nowy wyznacznik dla wszystkich samochodów marki pod względem ponadczasowego designu oraz przestronności wnętrza.


Skoda Rapid

Skoda Rapid

SKODA Rapid to pojazd idealnie uzupełniający dotychczasową gamę modeli, wpasowując się pomiędzy dobrze już znaną Fabię oraz Octavię. Nowa SKODA będzie samochodem wspierającym segment aut kompaktowych, który stanowi blisko 36 procent światowego rynku motoryzacyjnego.

Producent, przy komponowaniu oferty nowego pojazdu, postawił przede wszystkim na wszechstronność, bezpieczeństwo oraz wydajność jednostek napędowych modelu.

„Jest to model, który wyznacza standardy w segmencie kompaktowych sedanów: SKODA Rapid jest przestronnym, eleganckim i zarazem niedrogim pojazdem dla całej rodziny, który zachwyca przemyślanymi rozwiązaniami, nowoczesną technologią i ekonomią na wysokim poziomie. W skrócie, jest to właściwy samochód na właściwym miejscu” – tłumaczy prezes SKODY, Winfried Vahland.

Rapid jako pierwszy pojazd w gamie SKODY zaprojektowany został według nowych standardów stylistycznych producenta. „Jest to samochód, który już na pierwszy rzut oka daje jasne, precyzyjne, świeże i emocjonalne wrażenie” – mówi Eckhard Scholz, członek Zarządu SKODA odpowiedzialny za rozwój techniczny.

Udane połączenie perfekcyjnych proporcji oraz ostro zarysowana linia nadwozia sprawiają, że SKODA Rapid to bardzo atrakcyjny samochód. Warto także zwrócić uwagę na nowe logo marki, delikatnie wyróżniające się na zaokrąglonej krawędzi maski. Duża pokrywa bagażnika oraz tylne lampy w kształcie litery „C” sprawiają, że model Rapid nie zostanie pomylony z żadnym innym.

Mimo niewielkich wymiarów nadwozia (4.48 m długości i 1,7 m szerokości) SKODA Rapid to samochód, który zaskakuje przestronnością swojego wnętrza. Ten kompaktowy sedan daje wystarczającą ilość miejsca dla 5 pasażerów oraz ich bagażu, oferując przy tym kompleksowe wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa.

W gamie silników oferowanych do nowej SKODY znajdzie się aż 5 jednostek benzynowych oraz 2 wysokoprężne.

SKODA Rapid zostanie pokazana po raz pierwszy podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu.

Leave A Comment