Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Mini Rocketman Concept – mały olimpijczyk

19 czerwca 2012
Bez kategorii, MINI Nowości

Za nieco ponad miesiąc (27 lipca) do Londynu dotrze sztafeta z ogniem, który podczas ceremonii otwarcia posłuży do odpalenia znicza olimpijskiego. W dzisiejszych czasach, Igrzyska Olimpijskie to nie tylko sport, ale także świetna szansa na reklamę. Wie o tym bardzo dobrze ikona brytyjskiej motoryzacji – Mini, która prezentuje koncepcyjny model Rocketman w olimpijskim wydaniu.


Mini Rocketman Concept

Mini Rocketman Concept

Mini Rocketman Concept

Mini Rocketman Concept

Jest to już drugie podejście do Rocketman’a. Koncepcyjne Mini po raz pierwszy zostało przedstawione światu na zeszłorocznych targach motoryzacyjny w Genewie. Jednak ze względu na liczne problemy z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa, projekt został anulowany i nigdy nie wprowadzono go do seryjnej produkcji. Prezentacja kolejnej wersji niesie nadzieję, że tym razem może się udać.

Dzięki charakterystycznym okrągłym światłom i ciekawie poprowadzonej linii dachu każdy dostrzeże, że jest to projekt marki BMW. Kolorystyka nadwozia oraz wnętrza jest wyraźnie inspirowana „Union Jack” czyli flagą Wielkiej Brytanii. Gdyby jednak ktoś nie zauważył tych nawiązań to auto zostało dodatkowo wyposażone w specjalny system oświetlenia dachu, który po włączeniu tworzy wzór brytyjskiej flagi. Poza tym, samochód został wyposażony w wiele sportowych akcentów takich jak mikroskopijnych rozmiarów boisko do koszykówki w podłokietniku czy wypisane wszystkie miasta goszczące IO na boczkach drzwi.


Mini Rocketman Concept

Mini Rocketman Concept

Mini Rocketman Concept

Mini Rocketman Concept

Nie wiadomo jednak w jaki sposób i czy w ogóle producent naprawił problemy ze stabilnością, prowadzeniem oraz bezpieczeństwem auta. Jeśli tego nie zrobił to, niestety, jest to kolejny pojazd, którego nigdy nie zobaczymy na drogach…

Bartłomiej Urban

Leave A Comment