Konkurs Audi Design rozstrzygnięty!

18 czerwca 2012 zakończył się konkurs Audi Design, w którym udział wzięło ponad tysiąc prac graficznych. Jego celem było wyłonienie najlepszego projektu dla modelu Audi A1 Sportback.


Konkurs Audi Design

Konkurs Audi Design

Konkurs Audi Design

Konkurs Audi Design

Konkurs Audi Design był skierowany do entuzjastów marki Audi, młodych grafików i stylistów. Polegał na stworzeniu graficznego projektu oklejenia nadwozia Audi A1 Sportback. Dla wszystkich, którzy zdecydowali się wziąć udział w rywalizacji, przygotowano dwie „ścieżki kreacyjne”. Uczestnicy konkursu mogli wykonać swoje prace korzystając z własnych programów do projektowania graficznego lub ze specjalnego kreatora 3D, który umożliwiał wykonanie projektów online.

Osoby biorące udział w konkursie zaprezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny. Szczególne uznanie wśród członków komisji konkursowej wywołała różnorodność pomysłów, graficznych rozwiązań i artystycznych języków. Za najlepszą pracę uznano grafikę, której autorem jest Kuba Bieda.

„Projekt bazuje na figurze trójkąta – najbardziej dynamicznej figurze geometrycznej, poprzez multiplikacje kształtów oraz zestawienie barwne, dynamika karoserii jest dodatkowo podkreślona” – tak autor opisuje własny pomysł na oklejenie kompaktowego Audi.


Konkurs Audi Design

Konkurs Audi Design

Konkurs Audi Design

Konkurs Audi Design

Zwycięzca weźmie udział w specjalnych warsztatach, podczas których na bazie swej pracy stworzy w pełni profesjonalny projekt grafiki samochodowej. Projekt ten pojawi się na nadwoziu specjalnej edycji Audi A1 Sportback, która będzie dostępna w sprzedaży.

Poziom nadesłanych prac był bardzo wyrównany, o czym świadczyć może przyznanie trzech równorzędnych drugich nagród i aż czterech trzecich. Nagrodami z kolekcji Audi A1 wyróżniono także kolejne 92 prace.

„Marka Audi od lat przykłada bardzo dużą wagę do kwestii stylistyki swoich samochodów.” – podkreśla Leszek Kempiński, kierownik marketingu i PR marki Audi w Polsce. „Dla konstruktorów i projektantów modeli Audi szczególnie ważne jest łączenie walorów użytkowych i artystycznych, a także podążanie za najnowszymi trendami w dziedzinie sztuki, stylistyki, czy architektury.” – dodaje Leszek Kempiński.

Leave A Comment