100 000 euro za innowacyjne BMW i8

16 czerwca 2012
Bez kategorii, BMW Nowości

Od premiery rynkowej BMW i8 wciąż dzielą nas przynajmniej dwa lata, jednak już teraz niemiecki producent ogłasza wstępne ceny swojej najnowszej hybrydy typu plug-in.

BMW i8 Concept BMW i8 Concept BMW i8 Concept BMW i8 Concept

Ian Robertson, członek zarządu BMW AG odpowiedzialny za sprzedaż i marketing,powiedział w jednym z wywiadów, iż sportowa hybryda i8 będzie kosztowała w Europie ponad 100 000 euro. To bardzo atrakcyjna oferta, biorąc pod uwagę wszystkie nowatorskie rozwiązania zastosowane zarówno w przypadku układu napędowego, jaki i konstrukcji nadwozia.

W koncepcyjnej wersji, w BMW i8 zastosowano silniki elektryczne o łącznej mocy 129 KM wspomagane 3-cylindrową jednostką benzynową o mocy 220 KM i maksymalnym momencie obrotowym 300 Nm. Napęd trafia na tylne koła, a przyspieszenie do 100 km/h zajmuje około 5 sekund, przy czym maksymalna prędkość jazdy to 250 km/h. Pierwsze 30 kilometrów samochód jest w stanie przejechać wyłącznie przy użyciu napędu elektrycznego, natomiast nawet po załączeniu się silnika spalinowego średnie zużycie paliwa utrzymuje się na poziomie 3 l/100 km.

BMW i8 Concept BMW i8 Concept BMW i8 Concept BMW i8 Concept

Robertson wypowiedział się również w kwestii ceny kompaktowego modelu i3 podając, że samochód będzie „bardzo konkurencyjny cenowo w stosunku do oferowanych możliwości”.

BMW i8 Concept BMW i8 Concept BMW i8 Concept BMW i8 Concept

Moto Target

Leave A Comment