Wyniki wyścigu na Nűrburgringu

20 maja 2012
Bez kategorii, Motorsport Nowości

24-godzinne zmagania na „Zielonym Piekle” dobiegły końca. Postanowiliśmy Wam zaprezentować rezultaty właściwie najciekawszych pojazdów jakie brały udział w niemieckim wyścigu. Na pierwszy ogień idzie zwycięzca, ale w tej materii nie ma specjalnego zaskoczenia – dwie najwyższe lokaty zajęło Audi z modelem R8 LMS w barwach Audi Sport Team Phoenix. Za kierownicą zwycięskiego egzemplarza siedzieli Marc Basseng, Markus Winkelhock, Frank Stippler oraz Christopher Hasse. Dobry występ zaliczył również Aston Martin Zagato plasując się w klasyfikacji generalnej na 26 lokacie i drugim miejscu w klasie SP8. Na koniec wspomnijmy o Toyocie GT 86, która przybyła na wyścig z czterema sztukami swojego „rajdowca” (dwie w barwach teamu Gazoo Racing i dwie Toyota Swiss Racing). Biorąc pod uwagę zespół numer dwa finalnie dojechał tylko jeden samochód, ale uplasował się na 78 miejscu w generalce i wygrał klasę V3, natomiast Gazoo Racing świętowało 46 (dominacja klasy SP3) i 65 lokatę.