VW Golf GTI Black Dynamic Concept – studencka robota

25 maja 2012
Bez kategorii, Nowości Volkswagen

Studenci zazwyczaj ciężko przyjmują kolejne wyzwania (o ile te zostały dokładnie sprecyzowane przez wykładowcę). Kolokwium, test czy nawet „odpytka” mogą wybudować granicę nie do przejścia …, zwłaszcza jeśli ostatnie 7 godzin Wasz umysł spędził na alkoholowym letargu. Mimo ciągłych obietnic poprawy i dogłębnej znajomości terminu „szansa z numerem 2”, prawdziwy oraz konsekwentny student idzie w zaparte, a jego umysłowa baza danych tkwi na identycznym poziomie co rok temu. Czy zatem dziewięciu młodych uczniów, od 18 do 24 lat, którzy stworzyli wyjątkowego Golfa GTI nie można już określić mianem prawdziwej oraz imprezowej części społeczeństwa?


Volkswagen Golf GTI Black Dynamic Concept

Volkswagen Golf GTI Black Dynamic Concept

Volkswagen Golf GTI Black Dynamic Concept

Volkswagen Golf GTI Black Dynamic Concept

Black Dynamic Concept narodził się dzięki grupce kreatywnych praktykantów odbywających szkolenie w zakładzie Volkswagena. Stylistycznie auto otrzymało trochę „poskładany” charakter sprawiający wrażenie niespójnej całości. Zwróćcie uwagę na inny grill, maskę i dach pokryte kolorem szarego matu z naklejkami obrazującymi plaster miodu, a także czarne aluminiowe felgi. Efekt dokonanych zmian odbija naturalnie swoje piętno i widać, że mówimy o „tuningowanych” czterech kołach, ale finalnie ciężko ułożyć jakąś interpretację tego dzieła. Motyw plastrów jest również w bocznej części samochodu, a zatem szybki miód, ciemna pszczoła czy agresywny owad? Oceńcie sami …

Ciąg dalszy studenckich wybryków zobaczymy uchylając charakterystyczny element powszechnie nazywany drzwiami. Środek Golfa, oprócz czerwono-czarnej kolorystyki pozostał bez zmian, ale to normalne – w końcu nie wszystko da się opracować. Modyfikacje ujrzymy za to w bagażniku, gdyż audiofilski charakter studentów przemówił i zaowocował 1800-watowym sprzętem o 9 głośnikach, a także pod maską. Niewinna klapa germańskiego syna ukrywa oczywiście 2-litrową, czterocylindrową jednostkę TSI, ale dysponującą rączym zastępem 360 KM. Końcówka modyfikacji była już prosta – Volkswagen zyskał nowy układ wydechowy oraz 8-tłoczkowe hamulce z czerwonymi zaciskami.


Volkswagen Golf GTI Black Dynamic Concept

Volkswagen Golf GTI Black Dynamic Concept

Volkswagen Golf GTI Black Dynamic Concept

Volkswagen Golf GTI Black Dynamic Concept

Jest mocny i efektowny, ale finalnie niezbyt trzyma się kupy. Black Dynamic, oczywiście hipotetycznie, może posiadać spore kłopoty z trakcją, nie jest anonimowy czy inaczej mówiąc tajemniczy i krzykliwym głosem oznajmia jezioru Wörhersee: „To ja – najbardziej seksowny i hardcorowy Golf jakiego ujrzał świat!” Wspomniane elementy może nie są przymiotami dojrzałego auta, jednak robią ogromne wrażenie, a o to przecież chodzi. Nasi uczniowie powinni dostać „5”, natomiast ich ulubiony klub powinien wzbogacić cennik o drinka „Black Dynamic”.

Patryk Rudnicki

Leave A Comment