Nowy Peugeot 301 – międzynarodowy sedan

25 maja 2012
Bez kategorii, Nowości Paryż 2012 Peugeot

Nowy Peugeot 301 obrazuje umiędzynarodowienie marki oraz jej ambicje podboju nowych rynków. Model ten opracowano z myślą o przyciągnięciu szerokiej grupy wymagających klientów, którzy cenią dostępne cenowo i jednocześnie eleganckie sedany.


Peugeot 301

Peugeot 301

Peugeot 301

Peugeot 301

Peugeot 301, który docelowo będzie jednym z samochodów marki o największym wolumenie sprzedaży na całym świecie, pozycjonowany jest w centrum swojego segmentu. Odznacza się nowoczesnym stylem i wyposażeniem dopasowanym do oczekiwań rynków, na których będzie sprzedawany.

W modelu 301 zastosowano najnowsze kody stylistyczne marki, tworząc nadwozie emanujące charakterem i nowoczesnością, przywołujące na myśl zarówno emocje, jak i solidność. Ten ostatni aspekt był szczególnie ważny – w procesie tworzenia auta zadbano o spełnienie najwyższych kryteriów jakościowych marki Peugeot.

Peugeot 301 opracowano dostosowując samochód do wszelkich warunków użytkowania, również tych ekstremalnych (w bardzo gorącym lub bardzo zimnym klimacie, na drogach o złej nawierzchni itp.).


Peugeot 301

Peugeot 301

Długość wynosząca 4,44 m pozwoliła uzyskać zoptymalizowaną konstrukcję nadwozia o imponujących parametrach przestrzennych. Dają one modelowi 301 przewagę nad konkurencją i stanowią wzorzec dla jego segmentu:

– rekordowa ilość miejsca z tyłu (przy rozstawie osi wynoszącym 2,65 m),
– rekordowa pojemność bagażnika: 507 litrów (wg normy VDA 210),
– pewne zachowanie na drodze połączone z dobrym poziomem komfortu, gwarantujące znakomite właściwości jezdne w każdych warunkach,
– szeroki zakres wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa: ESP, ABS, do 4 poduszek powietrznych, wspomaganie hamowania awaryjnego, mocowania ISOFIX itp.

Oferta najnowszej generacji silników benzynowych i diesla dysponujących mocą w zakresie od 71 do 115 KM, montowanych z manualną, półautomatyczną lub automatyczną skrzynią biegów, dostosowana jest do oczekiwań klientów na docelowych rynkach:

– 1,2 l VTi 52 kW (71 KM)(1) z manualną lub półautomatyczną skrzynią biegów,
– 1,6 l HDi 68 kW (92 KM) z manualną skrzynią biegów,
– 1,6 l VTi 85 kW (115 KM) z manualną lub automatyczną skrzynią biegów.

Jako symbol nowoczesności, 301 będzie drugim po 208 modelem w ofercie Peugeot, w którym montowane będą nowe 3-cylindrowe silniki benzynowe (1,2 l VTi), łączące przyjemność z jazdy z ograniczonym zużyciem paliwa.

301 charakteryzuje się także nowoczesnym wyposażeniem (klimatyzacja elektroniczna, radioodtwarzacz MP3 z zestawem głośnomówiącym Bluetooth i łączem USB, zdalne otwieranie bagażnika, tylne czujniki parkowania, itp.), które gwarantuje znakomity poziom komfortu podczas jazdy.

Samochód rodzinny, bezpieczny, niezawodny i przyjemny w prowadzeniu: oto cechy, które już wcześniej tworzyły sukces marki w krajach, do których trafić ma model 301. Marka Peugeot od ponad 100 lat jest producentem samochodów i w tym czasie stworzył wiele modeli o nadwoziu typu sedan, które odnosiły i odnoszą liczne sukcesy na rynku motoryzacyjnym (404, 504, 305, 405, 406, 407, 408, 508).

Światowa premiera nowego Peugeot 301, który produkowy będzie w fabryce w Vigo w Hiszpanii, będzie miała miejsce podczas dni prasowych Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Paryżu. Od 1 listopada 2012 r. Peugeot 301 będzie sprzedawany w Turcji, a następnie w Europie Środkowej i Wschodniej, w Rosji, na Ukrainie, w Grecji, krajach Maghrebu, na Środkowym Wschodzie, w krajach Zatoki Perskiej i Afryki, a także na niektórych rynkach Ameryki Łacińskiej.

Leave A Comment