Nissan GT-R Track Pack – kierunek tor

12 maja 2012
Bez kategorii, Nissan Nowości

Szukasz auta, którym można jeździć po bułki do sklepu jak i również ścigać się na torze? Nissan ma dla Ciebie idealne rozwiązanie – Nissan GT-R Track Pack!


Nissan GT-R Track Pack

Nissan GT-R Track Pack

Nissan GT-R Track Pack

Nissan GT-R Track Pack

Nowa wersja supersamochodu z kraju kwitnącej wiśni z zewnątrz różni się jedynie nowym wzorem felg, które dzięki zastosowaniu lekkich stopów dają redukcję wagi o 10 kg. Nissan GT-R Track Pack dostał specjalne wyścigowe hamulce z poprawionym układem chłodzenia, które podczas testów wykazywały temperaturę o 100 stopni niższą niż tradycyjny układ hamulcowy. W aucie zastosowano również usztywnione zawieszenie, które można przestawić na ustawienia drogowe za pomocą jednego przycisku.

Pod maską pracuje ta sama jednostka co w seryjnym modelu, która generuje moc 550 koni mechanicznych i pozwala katapultować się do 100 km/h w czasie niższym niż 3 s.


Nissan GT-R Track Pack

Nissan GT-R Track Pack

Nissan GT-R Track Pack

Nissan GT-R Track Pack

Wewnątrz samochód stracił tylne siedzenia, a miejsce po nich zostało przykryte czymś, co ojciec GT-Rów Kasutoshi Mizuno nazywa „magiczną szmatką”. Przednie siedzenia zyskały nowe wykończenia z materiału, który gwarantuje lepszą przyczepność. Na desce rozdzielczej znajdziemy również emblemat przypominający nam o tym, że jeździmy limitowaną wersją Track Pack.

Niestety Nissan GT-R Track Pack dostępny jest tylko w Wielkiej Brytanii oraz Japonii, a jego cena wynosi 85,450 funtów, czyli o równe 10,000 więcej niż podstawowy model.

Bartłomiej Urban

Leave A Comment