MG Icon Concept – koniec pecha?

15 maja 2012
Bez kategorii, MG Nowości

Po wielu fatalnych latach, firma Morris Garages zaczyna łapać świeży oddech. Dowodem na to jest stworzenie nowego konceptu – MG Icon Concept, który został przyjęty na targach motoryzacyjnych w Pekinie z wielkim zainteresowaniem.


MG Icon Concept

MG Icon Concept

MG Icon Concept

MG Icon Concept

Samochód koncepcyjny nie tylko spodobał się zwiedzającym, ale przypadł do gustu także organizatorom targów, za co został nagrodzony tytułem „Najlepszego auta koncepcyjnego”. Trzeba od razu zaznaczyć, że Icon miał nie lada konkurentów, takich jak np.: Lamborghini Urus, Mercedes-Benz Concpet Style Coupe czy Honda Concept C. Biorąc pod uwagę to, jak wielkie koncerny pokonał oraz z jakimi problemami w ostatnich latach się borykał jest to niewątpliwie ogromny sukces.

Icon jest przedstawicielem bardzo modnej ostatnimi czasy grupy samochodów, jaką są niewątpliwie SUVy. W projekcie widać inspiracje zaczerpnięte z legendarnych modeli MG: MGA i MGB GT, które dostrzec możemy w przednim grillu czy światłach. Na szczególne pochwały zasługuje tył samochodu, z mocno ściętą szybą oraz charakterystycznie mocno wyeksponowaną linią nadkoli. Naszym zdaniem, zwłaszcza z przodu oraz z profilu, MG Icon Concept wygląda trochę jak dziecko Mini Countryman’a oraz Nissana Juke…


MG Icon Concept

MG Icon Concept

MG Icon Concept

MG Icon Concept

Jak na razie nie wiadomo czy projekt trafi do produkcji, ale jeśli tak się stanie to jego sukces będzie zależał od tego czy klienci ponownie zaufają marce, której opinia ostatnio została mocno zszargana.

Bartłomiej Urban

Leave A Comment