Land Rover Range Rover Sport (2013) – odświeżanie

23 maja 2012
Bez kategorii, Land Rover Nowości

W celu umocnienia swojej pozycji w klasie luksusowych pojazdów terenowych Land Rover zaaplikował swojemu Range Roverowi Sport małą kurację odmładzającą. Tym razem jest to bardziej peeling niż wstrzykiwanie botoksu.


Range Rover Sport (2013)

Range Rover Sport (2013)

Range Rover Sport (2013)

Range Rover Sport (2013)

Podczas wprowadzania zmian, główny nacisk został położony na jeszcze większe możliwości konfiguracyjne tak, aby klient mógł stworzyć coś indywidualnego. Dlatego teraz do dyspozycji mamy nowy wzór aluminiowych pięcioramiennych felg oraz 5 nowych kolorów nadwozia (o egzotycznie brzmiących nazwach: Barolo, Barossa, Causeway, Havana i Mariana). Dodatkowo klienci, którzy wybiorą najmocniejszą, doładowaną wersję będą mogli cieszyć się z krwisto czerwonych zacisków Brembo (oczywiście można je zamówić w bardziej dyskretnej odmianie).

Wewnątrz do wyboru mamy opcje dwukolorowego wykończenia (ciemna kabina i jasne siedzenia i na odwrót) oraz możliwość zastosowania nowych materiałów takich jak np. karbon. Dla melomanów Range Rover przygotował system audio Harmon Kardon, który w najwyższej wersji premium produkuje moc aż 825W z 17 głośników. Wszystko to może być sterowane za pomocą 7 calowego wyświetlacza, który posiada opcje DualView umożliwiającą jednoczesne wyświetlanie dwóch rzeczy (kierowca widzi co innego niż pasażer).


Range Rover Sport (2013)

Range Rover Sport (2013)

Range Rover Sport (2013)

Range Rover Sport (2013)

Pod maską do wyboru znajdziemy silnik Diesla albo jedną z dwóch jednostek benzynowych. Turbodoładowany ropniak dysponuje mocą 256 KM i 600 Nm, wolnossący 5 litrowy benzyniak 375 KM i 510 Nm, zaś najmocniejszy 5 litrowy, wspomagany kompresorem motor legitymuje się aż 510 KM i 625 Nm! Z silnikiem Diesla sprzężona jest 8-stopniowa automatyczną przekładnię, a z benzynowymi 6-stopniowy automat.

Fakt, zmiany nie są może oszałamiające i skupiają się głównie na nowych felgach i kilku kolorach, ale czy jest sens zmieniać coś, co jest już dobre? Wszyscy wiemy, że ciągłe poprawianie doprowadza w końcu do pogorszenia, wiec może i Land Rover wie, co robi.

Bartłomiej Urban

Leave A Comment