Aktualności

Koncepcyjne Maserati Kubang pokazane po raz ostatni

2 maja 2012
Bez kategorii, Maserati Nowości

Podczas salonu samochodowego w Pekinie Maserati po raz ostatni prezentuje swój koncepcyjny model Kubang. Nie oznacza to jednak, że włoska firma chce całkowicie „uśmiercić” ten model. Wręcz przeciwnie. Już niedługo (najprawdopodobniej w styczniu 2014 roku podczas Detroit Auto Show) SUV zadebiutuje w wersji produkcyjnej, oferowanej na rynku pod nową nazwą. Krążą pogłoski, iż na klapie bagażnika pojawi się oznaczenie „Cinqueporte”, które firma już zastrzegła we Włoszech.

Maserati Kubang Concept Maserati Kubang Concept Maserati Kubang Concept

Projekt Kubang ujrzał światło dzienne już w 2003 roku podczas Detroit Auto Show. Samochód został stworzony jako bezpośredni konkurent Porsche Cayenne. Bazą dla konstrukcji jest płyta podłogowa, której pochodne stosowane są w Jeepie Grand Cherokee, Dodge’u Durango i Mercedesie ML.

Producent nie ujawnił szczegółów dotyczących najnowszego SUVa, a jedynie zapewnił, że „wszystkie główne komponenty, łącznie z silnikiem, zawieszeniem, układem hamulcowym i układem przeniesienia napędu zostaną stworzone w 100% w duchu Maserati”. Co więcej, ustawienia 8-biegowej przekładni automatycznej, a także podzespołów bezpośrednio odpowiedzialnych za osiągi zostaną dopracowane w Modenie. Jednostki napędowe nowej generacji będą z kolei produkowane w Maranello.

MotoTarget

Leave A Comment