BMW serii 3 Touring (F31) – dynamiczne kombi

Nowe BMW serii 3 Touring debiutuje w klasie sportowych samochodów kombi segmentu premium, oferując typową dla BMW dynamikę, praktyczne wnętrze, wszechstronne rozwiązania oraz bogate wyposażenie standardowe ułatwiające eksploatację samochodu na co dzień.


BMW 3 Touring (F31)

BMW 3 Touring (F31)

BMW 3 Touring (F31)

BMW 3 Touring (F31)

Większe wnętrze nowego modelu jest wyjątkowo funkcjonalne, dzięki czemu podoła wszelkim wymaganiom nowoczesnego stylu życia nabywców. W tej roli nowe BMW serii 3 Touring przekonuje do siebie zarówno sportowymi i dynamicznymi cechami, jak i wyrafinowanym charakterem, zachęcając do pokonywania kolejnych kilometrów w komfortowym i przestronnym wnętrzu.

Nadwozie nowego BMW serii 3 Touring o harmonijnych proporcjach, sprawiające wrażenie wyrzeźbionego z jednej bryły, łączy na pozór sprzeczne cechy: jest praktyczne, a jednocześnie dynamiczne. Płynna sylwetka z gładko opadającą linią dachu, bocznymi oknami zachodzącymi na tylną część pojazdu oraz mocno podkreślonym tylnym pasem tworzy obraz eleganckiego samochodu kombi i uwypukla ponadprzeciętny potencjał nowego BMW serii 3 Touring.


BMW 3 Touring (F31)

BMW 3 Touring (F31)

BMW 3 Touring (F31)

BMW 3 Touring (F31)
Lider segmentu: bardziej przestronny bagażnik i przemyślane rozwiązania

Nowe BMW serii 3 Touring oferuje więcej miejsca na tylnej kanapie oraz w bagażniku dzięki nadwoziu wydłużonemu o 97 milimetrów i powiększonemu rozstawowi osi (+ 50 mm). Przestrzeń w kabinie pasażerskiej może być dowolnie aranżowana w celu dostosowania jej do zróżnicowanych wymagań użytkownika, dzięki czemu nowy model sprosta wielu zadaniom. Zwiększona o 35 litrów pojemności bagażnika (do 495 litrów) oznacza, że nowe BMW serii 3 Touring zabierze na pokład więcej bagaży, niż którykolwiek z konkurentów. Dodatkowo, standardowe wyposażenie zaprojektowane w celu ułatwienia codziennej eksploatacji – jak składane i dzielone tylne siedzenia (w stosunku 40:20:20), automatycznie sterowana porywa bagażnika z osobno otwieraną szybą, wykonane ze stali nierdzewnej ochronne nakładki niskiej krawędzi załadunku (62 centymetry od podłoża), osobna siatka i osłona bagażnika, którą można umieścić w schowku podpodłogowym – pozwala szybko dostosować nowe BMW serii 3 Touring do bieżących wymagań transportowych.

Idealnie dopasowane opcje, takie jak system adaptacyjnych zaczepów z ruchomymi uchwytami w podłodze bagażnika, bezdotykowe otwieranie pokrywy bagażnika wchodzące w skład dostępu komfortowego (Comfort Access) czy elektrycznie sterowany hak holowniczy, dodatkowo podnoszą komfort podróżowania na długich dystansach i ułatwiają przewożenie różnych przedmiotów.


BMW 3 Touring (F31)

BMW 3 Touring (F31)

BMW 3 Touring (F31)

BMW 3 Touring (F31)

Oprócz rozwiązań zapewniających większą wszechstronność, nowe BMW serii 3 Touring odznacza się również wyższym komfortem jazdy, gamą nowych pakietów wyposażeniowych Sport Line, Luxury Line i Modern Line oraz koncepcją materiałowo-kolorystyczną znaną z zaprezentowanego niedawno modelu BMW serii 3 Limuzyna. W momencie debiutu rynkowego dostępny będzie też opcjonalny pakiet M Sport.

Na dobry początek: BMW 328i, 330d i 320d Touring

Zwinność i dynamiczne osiągi to kolejne cechy wyróżniające nowe BMW serii 3 Touring na tle konkurencji. W momencie premiery rynkowej klienci mogą wybierać spośród trzech wyrafinowanych, ekonomicznych i mocnych silników, z których wszystkie wyposażono w technologię BMW TwinPower Turbo. Obok nowej, czterocylindrowej jednostki benzynowej rozwijającej 180 kW/245 KM mocy i przeprojektowanego silnika Diesla o pojemności 2 litrów i mocy 135 kW/184 KM w ofercie znalazł się również zoptymalizowany, sześciocylindrowy diesel o mocy 190 kW/258 KM, łączący sportową dynamikę z obniżonym zużyciem paliwa i wyższą wydajnością ekologiczną. Wszystkie silniki spełniają standardy emisji EU5, natomiast diesel 320d może zostać na życzenie zoptymalizowany pod kątem standardu EU6. Z kolei przełącznik systemu Driving Experience Control z trybem ECO PRO pozwala wydobyć ze wszystkich jednostek napędowych dodatkowy potencjał oszczędnościowy.


BMW 3 Touring (F31)

BMW 3 Touring (F31)

BMW 3 Touring (F31)

BMW 3 Touring (F31)

Sportowa, sześciobiegowa przekładnia manualna przekazuje moc na tylne koła w modelach z silnikami czterocylindrowymi. Opcjonalnie BMW oferuje także innowacyjną, ośmiobiegową skrzynię automatyczną. Przekładnia ta jest montowaną standardowo w modelach z sześciocylindrowym silnikiem wysokoprężnym. Kolejną opcją jest ośmiobiegowa skrzynia automatyczna z dźwigienkami do zmiany biegów przy kierownicy. Obie przekładnie oferowane są w połączeniu z funkcją Auto Start-Stop pozwalającą obniżyć zużycie paliwa.

Zaawansowana technologia zawieszenia, obejmująca wykorzystanie wielu lekkich, aluminiowych komponentów oraz elementów poddanych ponownemu strojeniu, elektryczne wspomaganie kierownicy, które nie przenosi obciążeń na koło kierownicy, masa własna pojazdu niższa nawet o 40 kilogramów oraz idealnie dobrany rozkład mas na osie to główne czynniki wpływające na dynamiczne właściwości jezdne nowego BMW serii 3 Touring. Sportowy potencjał samochodu zwiększają dodatkowo najnowocześniejsze elektroniczne systemy sterujące, które dbają o zachowanie właściwego komfortu jazdy. Nowa wersja Touring jest też opcjonalnie oferowana ze sportowym zawieszeniem M Sport lub adaptacyjnym zawieszeniem sportowym Adaptive M Sport.

BMW EfficientDynamics

Wyjątkowa wydajność paliwowa nowego BMW serii 3 Touring potęguje nie tylko przyjemność z jazdy, ale również uwypukla praktyczne i dynamiczne walory samochodu. Kluczem jest w tym przypadku strategia z zakresu BMW EfficientDynamics, której wpływ na charakter pojazdu jest widoczny niemal we wszystkich aspektach nowego modelu. Oprócz wydajnych silników benzynowych i wysokoprężnych, inteligentnej, lekkiej konstrukcji, zoptymalizowanej aerodynamiki, funkcji Auto Start-Stop i funkcji odzysku energii hamowania, również elementy, takie jak wskaźnik zmiany biegu i sterowanie agregatami pomocniczymi zgodnie z zapotrzebowaniem dbają o to, aby nowe BMW serii 3 Touring odznaczało się porywającymi osiągami przy zaskakująco niskim zużyciu paliwa i dużej wydajności ekologicznej. Ponadto, przełącznik systemu Driving Experience Control z trybem ECO PRO pozwala na jeszcze bardziej oszczędną jazdę.


BMW 3 Touring (F31)

BMW 3 Touring (F31)

BMW 3 Touring (F31)

BMW 3 Touring (F31)
BMW ConnectedDrive

Szeroki wybór systemów wspomagających kierowcę oraz usług mobilnych, oferowanych standardowo lub opcjonalnie w ramach programu BMW ConnectedDrive, sprawia, że BMW serii 3 Touring wyznacza nowe standardy w segmencie pod względem bezpieczeństwa, udogodnień i usług informacyjno-rozrywkowych. Jedną z nowości jest kolorowy wyświetlacz Head-Up najnowszej generacji, wyświetlający najważniejsze informacje w wysokiej rozdzielczości na przedniej szybie w bezpośrednim polu widzenia kierowcy. Pakiet obejmuje także wydajny interfejs technologiczny, umożliwiający łatwe korzystanie z zewnętrznych telefonów komórkowych i licznych funkcji biurowych Bluetooth opartych na usługach internetowych.

Opcja Apps oraz bezpłatna aplikacja BMW Connected dają dostęp do takich usług, jak serwisy społecznościowe, radio internetowe oraz funkcje kalendarza iPhone. Dodatkowo, komfort podróżowania nowym BMW serii 3 Touring zwiększają usługi informacyjne i biurowe połączone z funkcjami planowania podróży i wolnego czasu.

Moto Target

Leave A Comment