Suzuki rozpoczyna budowę drugiej fabryki w Chinach

23 kwietnia 2012
Bez kategorii, Nowości Suzuki

Suzuki Motor Corporation inwestuje w Chinach. Rozpoczęto budowę nowej fabryki, która ma dwukrotnie zwiększyć ilość aut produkowanych w Chinach.


Początek budowy fabryki Suzuki w Chinach

Początek budowy fabryki Suzuki w Chinach

Aby sprostać wymaganiom rosnącego rynku motoryzacyjnego w Chinach i osiągnąć wolumen 500 000 pojazdów produkowanych rocznie, Suzuki podjęło decyzję o wybudowaniu drugiego zakładu produkcyjnego w pobliżu istniejącej już fabryki w mieście Chongqing w środkowych Chinach.

Podczas oficjalnej ceremonii, która odbyła się 16 kwietnia 2012 r., przedstawiciele spółki Chongqing Changan Suzuki Automobile zainaugurowali budowę nowej fabryki. Prace konstrukcyjne mają zakończyć się już latem 2013 roku, a linia produkcyjna ruszy w grudniu. W nowym zakładzie będzie powstawać 150 000 aut rocznie, a jego moc produkcyjna ma stopniowo wzrastać wraz z rozwojem rynku motoryzacyjnego w Chinach.

Suzuki zawiązało spółkę typu joint-venture Changan Suzuki z Changan Automobile w 1993 roku. Już od dziewiętnastu lat, począwszy od rozpoczęcia produkcji modelu Alto w maju 1995 roku, samochody z zakładu Changan Suzuki cieszą się dużym uznaniem wśród chińskich klientów. Powstają tam m.in. Cultus, Alto, Swift oraz SX4 oraz SX4 Sedan. W roku fiskalnym 2011 z fabryki wyjechało ponad 209 000 nowych aut. Zakład zatrudnia ponad 4300 osób, a w nowym oddziale powstanie kolejne 3000 miejsc pracy.

Leave A Comment