Toyota Prius Plug In w Straży Miejskiej Wrocławia

1 marca 2012
Bez kategorii, Nowości Toyota

Toyota Motor Poland udostępniła Urzędowi Miasta Wrocław model Prius Plug In, czyli prototypowy samochód hybrydowy z możliwością ładowania baterii z gniazdka. Jest to jedyny tego typu samochód dostępny obecnie w Polsce, oraz jedna z 400 sztuk testowanych na terenie Europy.

Toyota Prius Plug In w Straży Miejskiej Wrocławia Toyota Prius Plug In w Straży Miejskiej Wrocławia

Użyczenie Priusa Plug In Urzędowi Miasta Wrocław jest kontynuacją współpracy z miastem po trzymiesięcznym okresie użytkowania przez Straż Miejską tradycyjnej wersji Toyoty Prius (bez możliwości ładowania baterii z gniazdka elektrycznego).

Podobnie jak testowana dotąd wersja, Prius Plug In będzie służył do patrolowania ulic ścisłego centrum Wrocławia, ze szczególnym uwzględnieniem stref wyłączonych z ruchu – starego miasta i rynku. Prius Plug In jest najlepszym pojazdem do tego typu zadań, dzięki możliwości pokonania ponad 20 km wyłącznie przy wykorzystaniu silnika elektrycznego, a więc bezgłośnie, bez emisji spalin i zużycia paliwa.

Wrocław jest pierwszym miastem w Polsce, które uzyskało możliwość testowania prototypowej wersji Priusa Plug In. Okres testu wyniesie trzy miesiące. Patrolowanie przez Straż Miejską ulic starego miasta za pomocą Priusa Plug In wpisuje się w przyjęty program „Wrocław dla Klimatu”.

W połowie 2012 roku na polskim rynku zadebiutuje produkcyjna wersja Priusa Plug In. Znane są już dokładne parametry techniczne nowego modelu: zasięg na silniku elektrycznym wyniesie 25 km, średnie zużycie paliwa zaledwie 2,1 l /100 km, a emisja CO2 49 g/km. Po rozładowaniu baterii, samochód automatycznie przechodzi w regularny tryb hybrydowy, umożliwiający całkowity zasięg 1200 km.

Parametry produkcyjnej wersji Priusa Plug In są bezkonkurencyjne. Żaden porównywalny wielkością i funkcjonalnością samochód nie dorównuje sztandarowej hybrydzie Toyoty w zużyciu paliwa, osiągach i zasięgu.

Toyota / MT

Leave A Comment