Mazda MX-5 Spring 2012 – wersja limitowana

20 marca 2012
Bez kategorii, Mazda Nowości

Mazda Motor Poland wprowadza specjalną wersję modelu MX-5 – Spring 2012, która pojawi się w salonach sprzedaży już w kwietniu br. Wersja Spring to połączenie sportowej jazdy i designu z poszerzoną listą wyposażenia. Obejmuje ona dodatkowe elementy stylizacyjne i podnoszące komfort użytkowania, jak również nowoczesny system nawigacji Mazdy z technologią Tom-Tom.


Mazda MX-5 w wersji Spring

Mazda MX-5 w wersji Spring

Mazda MX-5 w wersji Spring

Mazda MX-5 w wersji Spring

Wierna duchowi Zoom-Zoom, nowa Mazda MX-5 Spring 2012 szczyci się doskonałym rozkładem masy pomiędzy osiami 50:50 i precyzyjnym prowadzeniem. Mocy 126 KM dostarcza 1,8-litrowy benzynowy silnik, połączony z 5-biegową ręczną skrzynią. Wersja Spring wyposażona jest w automatycznie składany twardy dach (składa się w zaledwie 12 sekund).

We wnętrzu, pokrycia siedzeń wykonane są ze skóry premium „Havana Brown”, z kontrastującymi szarymi szwami, współgrającej ze wstawkami w panelach drzwi. Dodano specjalne elementy wystroju wnętrza, w skład których wchodzą: panel w kolorze czarnym fortepianowym i lśniąca czerń wykończenia pałąka antykapotażowego, chromowane obramowania zegarów i wlotów powietrza oraz srebrne uchwyty drzwi i obramowania głośników. Wersja specjalna MX-5 Spring 2012 wyposażona jest także w pierwszy w samochodach Mazdy system nawigacji, oparty na technologii TomTom. System audio nie tylko ma wejścia AUX i USB, lecz także może być w pełni zintegrowany z iPod-em.


Mazda MX-5 w wersji Spring

Mazda MX-5 w wersji Spring

Mazda MX-5 w wersji Spring

Mazda MX-5 w wersji Spring

MX-5 Spring to legendarne osiągi, japońska precyzja wykonania i pewne prowadzenie. MX-5 w wersji specjalnej jest także ekonomiczna w użytkowaniu – odznacza się niewielkim zużyciem paliwa i niską emisją CO2.

Wersja specjalna Mazda MX-5 Spring 2012 w skrócie: Wyposażenie dodatkowe:

– Cztery kolory nadwozia: Radiant Ebony (nowy, specjalny dla MX-5 Spring), Brilliant Black, Metropolitan Grey i Crystal White Pearl,

– Chromowane obramowanie zewnętrznych klamek drzwi,

– Chromowane obramowanie wlotu powietrza w zderzaku,

– Chromowane wnętrza głównych lamp,

– Biały klosz trzeciego światła stop,

– 17-calowe aluminiowe koła wykończone w jasnym stalowym kolorze,

– Tapicerka skórzana premium Havana Brown z pięciostopniowym ogrzewaniem siedzeń dla kierowcy i pasażera,

– Wstawki w panelach drzwi Havana Brown,

– Szare kontrastowe przeszycia siedzeń, obszyta skórą kierownica i dźwignia hamulca ręcznego oraz panele drzwiowe,

– Chromowane pierścienie wokół zegarów i nawiewów wentylacji,

– Srebrne wewnętrzne uchwyty drzwi,

– Dekoracyjny panel deski rozdzielczej w czerni fortepianowej i błyszczące czarne pokrywy pałąka antykapotażowego,

– System nawigacyjny Mazdy z technologią TomTom,

– Aluminiowe pedały,

– Rozpórka górnych mocowań amortyzatorów.

Nawigacja, ze zintegrowanym w desce rozdzielczej ekranem dotykowym o przekątnej 5,8 cala, oferuje obraz o wysokiej rozdzielczości i funkcję wyszukiwania Google. System działa w 26 różnych europejskich językach i ma pamięć 4 GB, z mapami pokrywającymi 99 procent powierzchni Europy, które można kwartalnie aktualizować (niezbędna jest subskrypcja).

Pakiet nawigacji obejmuje złącze telefoniczne Bluetooth® i gniazdo audio z zewnętrznym mikrofonem. Jest też standardowo wyposażony w odtwarzacz CD i radio z funkcją podłączania urządzeń typu iPod, iPhone (przez opcjonalnie dostępny przewód) oraz odtwarzania plików MP3 CD. Sterowanie całym systemem odbywa się z kierownicy.

Cena wersji MX-5 Spring 2012: 102,700 PLN brutto.

Leave A Comment